Lietuvoje

2013.10.18 09:53

Premjeras: dėl AE reikės dar vieno referendumo

BNS 2013.10.18 09:53

Dėl atominės elektrinės Lietuvoje vykęs referendumas buvo dėl kito projekto, o dėl naujos atominės elektrinės visuomenės reikės atsiklausti dar kartą, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Dėl atominės elektrinės Lietuvoje vykęs referendumas buvo dėl kito projekto, o dėl naujos atominės elektrinės visuomenės reikės atsiklausti dar kartą, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Turiu pasakyti, kad tas referendumas buvo organizuojamas dėl atominės elektrinės statybos ir dėl konkretaus projekto, kai buvo pateikta informacija, kiek tas objektas turėtų kainuoti Lietuvai. Dabar jūs tikriausiai girdėjote, kad kaina jo jau ženkliai yra mažesnė negu buvo anksčiau pateikta buvusios Vyriausybės. Bet gerbiant visuomenę, aš manau, kad bus reikalingas dar vienas referendumas ir žmonių mes turėsime atsiklausti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Jis sakė, kad naujas referendumas galėtų panaikinti senojo rezultatus, tačiau visuomenei reikia pateikti visą reikalingą informaciją.

„Mano logika būtų lygiai tokia, bet pirmiausia turi būti suprasta, kad visuomenei turi būti labai aiškiai pasakyta, kokia galima kaina, kokia galima rizika, kokie reikalavimai yra investuotojų, regioninių partnerių, (...). Manau, kada viskas visuomenei yra paaiškinama, tai tada visiškai vyksta kitokia diskusija ir viduje – Vyriausybės lygyje – ir aišku visuomenės reakcija būna pamatuota, suprantama“, – tikino ministras pirmininkas, paklaustas, ar jis mano, kad naujas referendumas panaikintų senojo sprendimus.

Per patariamąjį referendumą, 2012 metais vykusį kartu su Seimo rinkimais spalio 14 dieną, už naujos atominės elektrinės statybą balsavo 34,09 proc., prieš – 62,68 proc. rinkėjų. Aktyvumas buvo 52,58 procento.

Ankstesnė konservatorių ir liberalų Vyriausybė planavo, kad statant 1350 megavatų Visagino atominę elektrinę dalyvautų Japonijos korporacija „Hitach“ ir trijų Baltijos šalių energetikos įmonės.

Elektrinę ketinta pastatyti iki 2020–2022 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.