Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.17 09:56

Politologas: pakeitus Seimo pirmininką, nesudėtinga pakeisti ir ministrus

Kadangi buvo pakeista Darbo partijos vadovybė ir Seimo pirmininkas, nebus sudėtinga pakeisti ir ministrus, mano Mykolo Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas.

Kadangi buvo pakeista Darbo partijos vadovybė ir Seimo pirmininkas, nebus sudėtinga pakeisti ir ministrus, mano Mykolo Romerio universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas.

„Tai tam tikra Darbo partijos tapatybės paieška. Jie, matyt, nenori susitapatinti su socialdemokratais“, – svarsto jis.

– Ar ataskaitų pareikalavimas gali padėti L. Graužinienei įsitvirtinti kaip politinei lyderei?

– Labai didelis klausimas, kodėl apskritai tas žingsnis daromas, kodėl tais ministrais nepasitikima. Sunkiai galima įvertinti ministro darbo sėkmę arba nesėkmę. Ir, kiek aš girdėjau, premjeras A. Butkevičius pagyrė socialinės apsaugos ir darbo ministrę už gerą darbą. Taigi kyla daug klaustukų, kodėl tie ministrai tapo netinami Darbo partijos vadovybei.

– Trys ministrai, trys dienos. Jie turėjo pateikti savo ataskaitas. Tačiau, kaip paaiškėjo dabar, su ponu Jukna ponia Graužinienė pasikalbėjo telefonu, ir to užteko. Teko kalbėti su ponu Pavalkiu, kuris šiuo metu Briuselyje. Jis sakė, kad su L. Graužiniene susitiks tik pirmadienį. Kam reikalingas toks gestas – nei muša, nei paleidžia?

– Tai tam tikra Darbo partijos tapatybės paieška. Jie, matyt, nenori susitapatinti su socialdemokratais, nenori ištirpti, nenori tapti jaunesniuoju socialdemokratų broliu. Ir tada, matyt, reikalauja iš ministrų, kad jie atsimintų, jog yra partijos siųsti. Tai, kad jie dabar gerai sutaria su socialdemokratais, gal net Darbo partijos vadovybės požiūriu, nėra labai gerai. Trintis koalicijoje ir galų gale Darbo partijos noras išlikti savarankišku politiniu vienetu, neištirpti arba nebūti užgožtai socialdemokratų, man atrodo, pagrindinės priežastys, dėl ko kilo klausimas dėl ministrų.

– Ar šie ministrai artimiausiu metu gali būti pakeisti?

– Turint galvoje, kad buvo pakeista partijos vadovybė ir Seimo pirmininkas... Jei jau buvo pakeistas Seimo pirmininkas, manau, ministrai yra daug lengviau pakeičiami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi