Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Vilniaus savivaldybės pastatas bus įkeistas

ELTA 2015.09.08 13:45

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pritarė sprendimui, kuriuo bankui „Pohjola Bank Plc“ bus įkeistas  savivaldybės pastatas.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pritarė sprendimui, kuriuo bankui „Pohjola Bank Plc“ bus įkeistas  savivaldybės pastatas.

Už įkeistą pastatą savivaldybei priklausanti Vilniaus vystymo kompanija gaus 58 mln. litų.

Kaip žurnalistams sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas, vertingą savivaldybės pastatą bankui nutarta įkeisti dėl pinigų trūkumo. Tuo pačiu meras patikino, kad tokiu būdu siekiama paspartinti miestui svarbias investicijas.

„Visiems aišku, kad mums pinigų trūksta. Antra, tai yra normalus pinigų panaudojimas. Vilniaus savivaldybė savo pastatą jau išsimokėjo, praktiškai yra likę išsimokėti nedaug. Ir šiandien mes už šitą pastatą mokame nuomos mokestį Vilniaus vystymo kompanijai, kuri yra savivaldybės įmonė. Tas lėšas, kurias mes sumokėsime per tam tikrą laiką, avansu skolinamės iš banko, kad galėtume įgyvendinti keletą miestui svarbių projektų, pavyzdžiui, darželio Santariškėse statybą, vaikų ligoninės rekonstrukciją į slaugos ligoninę Antakalnyje, mokyklų modernizaciją ir renovaciją tam, kad sutaupytume lėšas šildymui“, – paaiškino A. Zuokas.

A. Zuokas tikino, kad tarybos priimtas sprendimas leis efektyviau panaudoti savivaldybės lėšas.

„Ir aš dėkingas, kad bankai sudalyvavo konkurse ir gavome labai geras sąlygas“, – sakė sostinės meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi