Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Jaunimo linijoje“ pagalbą teiks daugiau savanorių

ELTA2015.09.08 13:45

Emocinės paramos tarnyboje „Jaunimo linija“ dirbs daugiau savanorių. Pusės metų trukmės mokymus pradeda nauja savanorių grupė.

Emocinės paramos tarnyboje „Jaunimo linija“ dirbs daugiau savanorių. Pusės metų trukmės mokymus pradeda nauja savanorių grupė. Vieno savanorio apmokymas kainuoja beveik 2,3 tūkst. litų.

„Jaunimo linijoje” dirba 160 savanorių. Šiuo metu jie gali atsiliepti tik į 1 iš 10 pagalbos skambučių. Tarnyboje dabar trūksta apie 100 savanorių, kad būtų galima atsiliepti į daugiau skambučių ir pakeisti išeinančius savanorius.

Pasak „Jaunimo linijos“ direktoriaus Pauliaus Skruibio, valstybės parama sudaro apie 20 proc. gaunamo finansavimo. Todėl siekiant išlaikyti esamus pajėgumus ir plėsti tarnybos veiklą, labai svarbi žmonių ir įmonių parama. Pagrindines „Jaunimo linijos“ išlaidas sudaro savanorių mokymai, jų darbo koordinavimas ir darbo sąlygų užtikrinimas.

„Jaunimo linijos” savanoriu gali tapti kiekvienas žmogus, vyresnis nei 18 metų. Savanoriauti gali įvairias specialybes bei išsilavinimą turintys žmonės. Svarbiausia yra noras padėti, o visos reikiamos žinios ir įgūdžiai suteikiami mokymų metu. Po atrankos savanoriai pradeda 80 val. kursus, kuriuose ypatingas dėmesys skiriamas praktikai. Tada laikomi egzaminai ir su mokytojų priežiūra atliekama praktika. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ anksčiau yra skyrusi paramą Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijai (dabar – Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija). Parama padėjo paruošti naujus savanorius, praplėsti specialistų darbo laiką ir atsiliepti į daugiau skambučių. Taip pat bendrovė finansavo lentelių su emocinės pagalbos linijų numeriais ant šešių aukščiausių Vilniaus tiltų įrengimą.

„Jaunimo linija“ – viena didžiausių Lietuvoje veikiančių nemokamos emocinės paramos telefonu (8 800 28888) ir elektroniniais laiškais (www.jaunimolinija.lt/laiskai) tarnyba. Nuo 1991 metų veikiančioje tarnyboje emocinę paramą teikia apie 160 savanorių. „Jaunimo linija“ 2012 m. atsiliepė į 105 tūkst. skambučių, 2900 kartų suteikė pagalbą nusižudyti ketinusiems žmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt