Lietuvoje

2013.10.15 11:53

Ragina Lietuvą prisidėti prie Komunizmo nusikaltimų muziejaus statybų

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.10.15 11:53

Komunizmo aukų memorialo fondas, įsteigtas Amerikoje, kviečia Lietuvą prisidėti prie Komunizmo nusikaltimų muziejaus statybų Vašingtone.

Komunizmo aukų memorialo fondas, įsteigtas Amerikoje, kviečia Lietuvą prisidėti prie Komunizmo nusikaltimų muziejaus statybų Vašingtone.

Tai tarptautinis projektas, kuriuo siekiama visuomenę geriau supažindinti su komunistinio režimo nusikaltimais. Muziejaus projektas planuojamas nuo 2007 m., kai Vašingtone buvo pastatytas paminklas viso pasaulio komunizmo aukoms.

Vengrija muziejaus statybų projektą žada paremti milijonu dolerių. Apie galimą paramą Komunizmo aukų memorialo fondo atstovai šią savaitę kalbėsis ir su Lietuvos, Latvijos bei Estijos valdžia. Simboliškai muziejų tikimasi atidaryti 2017 metais, minint šimtąsias bolševikų revoliucijos Rusijoje metines.

Amerikos istorikas, Komunizmo aukų memorialo fondo pirmininkas Lee Edwardsas teigia, kad šis muziejus bus skirtas šimtui milijonų režimo aukų iš viso pasaulio atminti.

„Tokie įvykiai, kaip gyva žmonių grandinė Baltijos šalyse ir kova prie televizijos bokšto, turi išlikti

Tai muziejus, kuriame būtų atliekami tyrimai, skirti užfiksuoti praeities ir dabarties komunizmo nusikaltimus“, – sako L. Edwardsas

Europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis pabrėžia, kad daug kur bandoma sakyti, jog nacių nusikaltimai buvę didesni nei  sovietų bolševikų.

„O kuo tai skaičiuojama? Aukų skaičiumi tai išeitų atvirkščiai. Bet galbūt kas nors turi daugiau simpatijų bolševikams, o mažiau naciams, tai dalykai visai iškrypsta. Viename EP priimtų dokumentų pasakyta, o vėliau pakartota ir kitur – istorinio susitaikymo būti negali“, – teigia V. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.