Lietuvoje

2013.10.15 11:56

BPC vadovui siūloma surengti neeilinę atestaciją (papildyta)

ELTA2013.10.15 11:56

Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovui Artūrui Kedavičiui siūloma surengti neeilinę atestaciją.

Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovui Artūrui Kedavičiui siūloma surengti neeilinę atestaciją.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pirmadienį baigė tarnybinį patikrinimą Bendrajame pagalbos centre. Su tyrimo išvadomis supažindintas vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, premjeras Algirdas Butkevičius.

„Vietos nustatymo problematikoje vadovui trūko iniciatyvos. Tačiau statutinė organizacija turi savo argumentavimą, ir tam, kad nuspręstume atitikimą jo užimamoms pareigoms yra pasiūlyta organizuoti neeilinę atestaciją“, – žurnalistams sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis.

Pasak jo, jeigu vidaus reikalų ministras pritars šiam siūlymui, pirmadienį jis pasirašys įsakymą rengti neeilinę atestaciją A. Kedavičiui. Siūlymo atleisti A. Kedavičių kol kas nėra.

R. Baniulio aiškinimu, eilinė atestacija atliekama kas penkeri metai. Tuo tarpu neeilinė atestacija atliekama greičiau, pulkininko A. Kedavičiaus veikla bus vertinama kompleksiškai.

„Tiesiog bus sudėti visi faktai, kurie išaiškėjo per šį tyrimą, tiek bendri BPC rezultatai vertinami, žinoma, jo iniciatyvos ir jo veikla“, – sakė R. Baniulis.

Jo teigimu, neeilinė atestacija kaip numato teisės aktai bus surengta per mėnesį.

PAGD vadovas pripažino, kad šioje situacijoje viskas nėra taip paprasta kaip atrodo.

„Komisija nustatė, kad iniciatyvos iš tikrųjų buvo stokojama, nors tuo metu nebuvo taip paprasta pasakyti, ar čia mums reikia ar nereikia SIM. Tie sprendimai turėjo būti iškelti į aukštesnį lygį, nes ne A. Kedavičiaus kompetencija nustatyti tą sprendimo variantą. Ir šioje vietoje manome, kad jis neieškojo tos problemos, o galbūt atvirkščiai – ieškojo, kaip atsisakyti nustatyti telefono pozicionavimą be SIM. Buvo toks pasiūlymas Ryšių reguliavimo tarnybai. Vėlgi manome, kad buvo viršytos jo kompetencijos“, – kalbėjo R. Baniulis.

Rugsėjo pabaigoje Lietuvą sukrėtė tragedija, kai Panevėžio rajone buvo įvykdyta kraupi žmogžudystė – rytą automobilio bagažinėje gyva sudeginta mergina. Mergina telefonu be SIM kortelės bandė prisikviesti pagalbą, tačiau jai niekas nepadėjo.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59