Lietuvoje

2013.10.14 10:09

Lietuvos neregiams – aklo kvapų kūrėjo iš Prancūzijos pamokos

LRT.lt 2013.10.14 10:09

Aklumas – ne kliūtis siekti svajonių. Neregys kvapų kūrėjas iš Prancūzijos Gaelis Peltieras, vienas, be lydinčio asmens, atskrido į Lietuvą tam, kad pasidalintų savo patirtimi su projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ dalyviais.

Aklumas – ne kliūtis siekti svajonių. Neregys kvapų kūrėjas iš Prancūzijos Gaelis Peltieras, vienas, be lydinčio asmens, atskrido į Lietuvą tam, kad pasidalintų savo patirtimi su projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ dalyviais.

Savaitgalį jis dalyvavo kūrybos dirbtuvėse, kuriose neregiai ir silpnaregiai kūrė skirtingas jų emocijas išreiškiančius kvapus. Projekto partnerio „Kvapų namai“ specialistės-savanorės padėjo jauniesiems kūrėjams užrašyti chemines, kvapų sudėtį išreiškiančias formules, rašoma organizatorių pranešime.

Kvapų maišymo dirbtuvių vadovė Laimė Kiškūnė pasakojo, kad iš 12 skirtingų sukurtų kvapų bus paruoštos meninės ekspozicijos, kurias bus galima pamatyti ir pauostyti parodoje „Atspėk emociją mano sukurtame kvape“. Paroda veiks iki spalio 31 dienos „Pirklių klubo“ atriume, Vilniuje. Joje bus galima ne tik pauostyti neregių sukurtus kvapus, bet ir atspėti, kokias emocijas kūrėjai norėjo perteikti savo sukurtais aromatais.

Pusę metų trukusio socialinio projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ iniciatorė Eglė Jokužytė sako, kad mokymų metu pavyko ne tik suteikti neregiams profesionalių žinių apie kvapų kūrimą, bet ir ugdyti bei stiprinti jų pasitikėjimą savimi.

„Esu labai dėkinga projekto mecenato, bendrovės „LOTOS Geonafta“, atstovams, kurie patikėjo mano idėja ir suteikė galimybę Lietuvos jaunajai kartai su regos negalia mokytis apie kvapus ir atskleisti savo gabumus per uoslę. O toks susitikimas su jaunu kvapų kūrėju iš Prancūzijos ne vienam mūsų projekto dalyviui tapo dideliu postūmiu siekti savo svajonių“, – sakė E. Jokužytė.

G. Peltieras regėjimo neteko būdamas devynerių. Jis neslepia, kad susitaikyti su negalia prireikė laiko, tačiau dabar stengiasi realizuoti savo svajones ir į praeitį nebesigręžioja. Monpeljė mieste savo kvapų kūrimo įmonę turintis prancūzas su projekto „Kvapų pasaulis neregiams“ dalyviais pasidalino savo asmenine istorija, taip pat naudingais patarimais apie kvapus, jų kūrimą, maišymą ir vaizduotės lavinimą.

„Kiekvienas kvapas turi savo istoriją, pasakojimą ar emociją. Todėl labai svarbu lavinti ne tik uoslę, bet ir vaizduotę. Skaitykite knygas, keliaukite, drąsiai siekite savo svajonių, nes aklumas nėra kliūtis. Tai iššūkis, su kuriuo galima susidoroti, jei tik labai nori ir pasitiki savo jėgomis“, – Lietuvos jaunimui su regos negalia kalbėjo prancūzas.

Jis nekantriai laukia parodos atidarymo, kai galės įvertinti projekto dalyvių sukurtus kvapus ir pabandyti atspėti, kokias emocijas jaunieji kūrėjai norėjo jais išreikšti.