Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Medeliai liepų alėjai perkami pardavus miestiečių dovanotas knygas

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Kaune vyksta Žalioji knygų akcija. Joje iš miestiečių surinkta per 10 tūkstančių knygų. Pardavus knygas bus perkami sodinukai ir miesto centre sodinama liepų alėja.

Kaune vyksta Žalioji knygų akcija. Joje iš miestiečių surinkta per 10 tūkstančių knygų. Pardavus knygas bus perkami sodinukai ir miesto centre sodinama liepų alėja.

Iki Žaliosios knygų akcijos pabaigos liko vos kelios savaitės, tačiau Knygų turguje darbų galo nematyti. Miestiečiai aktyviai čia neša perskaitytas ir nereikalingas knygas. Ilgai netrukus šios knygos bus parduotos už simbolinę kainą. Litą ar kelis kainuojantys leidiniai mielai perkami.

Jau surinkta daugiau nei 10 tūkstančių knygų. Jos renkamos ir miesto seniūnijose. Prie akcijos prisidėjo kelios įmonės.

„Žmonės yra dviejų tipų: tie, kuriems nereikia knygų, bet kurie yra socialiai atsakingi ir jų neišmeta į konteinerį, ir tie, kurie ieško knygų, pildosi savo bibliotekas, ieško retesnių leidimų, gal tai yra vadinama bukinistų grupė“, – sako akcijos organizatorius Jonas Plenta.

Pasak organizatorių, didžiąją dalį kauniečių dovanotų knygų sudaro grožinė ir techninė literatūra. Būtent šių knygų daugiausiai ir nuperkama. Ieškoma knygų ir vaikams, tačiau pastarųjų atnešama labai nedaug.

Žalioji knygų akcija rengiama antrą kartą. Pirmą kartą už surinktas lėšas buvo nupirkta medelių, kurie pasodinti prie Kauno mokyklų ir vaikų darželių. Šiemet akcija baigsis spalio 25-ąją – tą dieną Karaliaus Mindaugo prospekte planuojama pasodinti bent 30 sodinukų ir taip papuošti miestą nauja liepų alėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.