Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Ministras: dėl BPC vadovo bus sprendžiama po spalio 30 dienos

BNS2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas sako, kad dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovo Artūro Kedavičiaus tinkamumo eiti pareigas bus sprendžiama po spalio pabaigoje numatomo baigti įstaigos audito.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas sako, kad dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovo Artūro Kedavičiaus tinkamumo eiti pareigas bus sprendžiama po spalio pabaigoje numatomo baigti įstaigos audito.

„Dėl A. Kedavičiaus yra daromi keli patikrinimai. Vyksta tarnybinis patikrinimas, kurio medžiaga bus pateikta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovui, yra taip pat lygiagrečiai vykdomas auditas. Auditas bus baigtas spalio 30 dieną. Spalio 30 dieną mes turėsime visus dokumentus, kur buvo padaryti pavedimai, kad jie būtų išpildyti“, – BNS šią savaitę sakė ministras.

Patikrinimai BPC pradėti po septyniolikmetės gyvybę nusinešusios tragedijos. Nepilnametė telefonu kreipėsi pagalbos į BPC, tačiau šio centro specialistams nepavyko nustatyti jos buvimo vietos. Vėliau ji rasta sudeginta automobilio bagažinėje.

Tarnybinis patikrinimas BPC turėtų būti baigtas spalio 14 dieną.

„Pagal dabartinę turimą informaciją turiu nuomonę, kad vis tiek bet kokiu atveju už kiekvienos institucijos darbą atsakingas tiesioginis vadovas“, – paklaustas, ar laikosi anksčiau išsakytos nuomonės, kad A. Kedavičius neturi toliau eiti pareigų, BNS šią savaitę sakė D. A. Barakauskas.

Tačiau sprendimai bus priimami tik po patikrinimų.

„Noriu pasakyti – Lietuva turi labai didelę patirtį, kai yra skundžiamasi teismams ir teismai grąžina (į darbą – BNS), aš tikrai nenorėčiau, kad vėl būtų padaryta kažkokia klaida ir tokio sprendimo dėl A. Kedavičiaus galimybės dirbti aš nepriimčiau paskubėjęs. Ar dar kartą pakartosiu – mano nuomonė, kaip politiko, – A. Kedavičius dešimt metų vadovavo šitai institucijai ir tikrai dirbto ne taip, kadangi nepavyko įgyvendinti šiai institucijai iškeltų tikslų“, – aiškino vidaus reikalų ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.