Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šiemet vaikai perskaitė keturis kartus daugiau knygų nei pernai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Uoliausiais Lietuvos mažaisiais skaitytojais tapo trys berniukai – du septynmečiai ir aštuonmetis – perskaitę daugiau nei po 200 knygų. Iš viso šalies vaikai per vasarą perskaitė daugiau nei 120 tūkst. knygų.

Uoliausiais Lietuvos mažaisiais skaitytojais tapo trys berniukai – du septynmečiai ir aštuonmetis – perskaitę daugiau nei po 200 knygų. Iš viso šalies vaikai per vasarą perskaitė daugiau nei 120 tūkst. knygų.

Tai paaiškėjo šeštadienį Vilniuje vykusios Knygų medžių šventės metu, į kurią išsiaiškinti 12 daugiausiai knygų perskaičiusių vaikų susirinko vaikai iš visos Lietuvos, rašoma pranešime spaudai.

Visą vasarą šalies vaikai buvo kviečiami skaityti kuo daugiau knygų, klijuoti lapelius su jų pavadinimais ant simbolinių Knygų medžių ir taip juos „auginti“. Renginio metu paskelbti ir apdovanoti 12 daugiausiai vasarą skaičiusių – didžiausius Knygų medžius išauginusių – vaikų. Pirmąją vietą šiuose apdovanojimuose laimėjęs septynmetis Domas Gintautas iš Panevėžio sakė, kad skaityti išmoko sulaukęs vos trejų metų.

„Per dieną dabar perskaitau nuo penkiasdešimt iki šimto knygos puslapių. Lankau muzikos mokyklą, karatė būrelį, anglų kalbos mokyklėlę, o visą likusį laisvą laiką skiriu knygoms. Mėgstu žaisti ir kompiuteriu, bet knygas skaityti patinka labiau. Mėgstamiausios iki šiol mano skaitytos knygos yra „Hario Poterio“ serija ir „Danuko Dunduliuko nuotykiai“, – pasakojo panevėžietis D. Gintautas, kuris sulaukęs septynerių metų iš karto pradėjo eiti į antrą klasę.

Įdomu tai, kad ir praėjusiais metais projekto „Augu skaitydamas“ apdovanojimuose pirmoji vieta atiteko panevėžietei. Antrąją vietą šiemet laimėjo aštuonmetis Nojus Jokūbaitis iš Radviliškio, o trečiąją – septynmetis Titas Staišiūnas iš Kauno. Kiti į laimingųjų dvyliktuką patekę vaikai – iš Alytaus, Jurbarko, Plungės, Vilniaus ir Klaipėdos.

pės „Alma littera” iniciatyva, kuria siekiama įgyvendinti viziją „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“. Projekto tikslas – padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti geresnę jų ateitį.