Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.12 12:12

D. Grybauskaitė: tremtiniai ir politiniai kaliniai – lietuviškos stiprybės pavyzdys

LRT.lt 2013.10.12 12:12

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 25 metų minėjime, į kurį susirinko daugiau nei 3 tūkstančiai dalyvių iš visos lietuvos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 25 metų minėjime, į kurį susirinko daugiau nei 3 tūkstančiai dalyvių iš visos lietuvos.

 Sveikindama minėjimo dalyvius šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvos tremtiniai ir politiniai kaliniai, ištvėrę nežmoniškus išbandymus ir nepalūžę sunkiausiomis sąlygomis, išsaugojo meilę Tėvynei ir žmogiškąsias vertybes. Prezidentės teigimu, šiandien jie yra tautos tvirtybės, vienybės ir pilietiškumo pavyzdys jaunajai kartai.

„Valstybei esate labai svarbūs ir reikalingi. Jūs – tai Lietuvos sąžinė. Vardan tėvynės idealų ištvėrę smurtą, išdavystes ir netektis, nebijote sakyti ką galvojate. Todėl kalbėkite, kad tiesos, sąžiningumo ir garbės mūsų valstybėje būtų daugiau. Matau Jūsų pavyzdį ir jaučiu paramą kiekvieną dieną. Jūsų tikėjimas ir optimizmas suteikia jėgų nenuleisti rankų net pačiose sudėtingiausiose situacijose. Tokio pavyzdžio reikia visai Lietuvai. Ypač tada, kai vyrauja pesimizmas, nepasitikėjimas ar sąmoningai bandoma menkinti mūsų valstybę ir jos žmones“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, šiandien, kai Lietuva patiria išorinį spaudimą, kai reikia susitelkus užtikrinti šalies energetinę nepriklausomybę, tvirta tremtinių ir politinių kalinių dvasia, vertybinis požiūris ir principinga laikysena yra labai reikalingi, rašoma pranešime spaudai.

„Vardan Lietuvos turime daug darbo. Todėl kviečiu Jus kasdienėn talkon su tokia tvirtybe ir užsidegimu, kurių nestokojote tremtyse ir lageriuose. Su tokia meile Lietuvai ir vieni kitiems, kuria degate šiandien. Tik su tokiu užsidegimu laimimos svarbiausios kovos ir įveikiami sunkiausi išbandymai. Tik tokia meilė padeda išlikti tvirtiems, oriems ir nepriklausomiems“, – sakė Prezidentė.

Iš viso per 1940–1953 metų laikotarpį iš Lietuvos į tremtį ir GULAG‘o lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 tūkstančių žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi