Lietuvoje

2013.10.11 17:40

LRTK kreipėsi į teismą dėl Pirmojo Baltijos kanalo

ELTA 2013.10.11 17:40

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) penktadienį kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą sankcionuoti spalio 9-osios sprendimą trims mėnesiams stabdyti Pirmojo Baltijos kanalo rusiškų laidų retransliaciją.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) penktadienį kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą sankcionuoti spalio 9-osios sprendimą trims mėnesiams stabdyti Pirmojo Baltijos kanalo rusiškų laidų retransliaciją.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija nutarė, jog trims mėnesiams draudžiamos programos, sukurtos ne Europos Sąjungoje. Pirmasis Baltijos kanalas tebeturi teisę transliuoti Baltijos šalyse sukurtas laidas.

Kaip ELTA jau skelbė, Pirmojo Baltijos kanalo (Latvija) spaudos tarnyba kreipėsi į kabelinių televizijų operatorius bei Lietuvos radijo ir televizijos komisiją įspėdamas, kad Pirmojo Baltijos kanalo (Lietuva) transliacijų išjungimas be atitinkamo teismo sprendimo bus traktuojamas kaip neteisėtas. Teismo sprendimas gali įsigalioti tik per 30 dienų po jo paskelbimo.

Prieš tai Pirmojo Baltijos kanalo (Latvija) spaudos tarnyba lietuvių, rusų ir anglų kalbomis išplatino pranešimą, kad „Cgates“ kabelinės televizijos operatoriaus PBK transliacijų atjungimas nuo spalio 7 d. yra neteisėtas ir prieštarauja ne tik sutarties įsipareigojimams tarp kanalo ir operatoriaus, bet ir kartu pažeidžia vartotojų teises, kurie liko be galimybės žiūrėti šitą kanalą.

Kaip ELTA jau skelbė, tokį sprendimą „Cgates“ priėmė dėl Pirmojo Baltijos kanalo praėjusį penktadienį parodytos laidos „Žmogus ir įstatymas“, kurioje buvo teigiama, jog Sausio 13-ąją televizijos bokšto šturmo metu nebuvo nė vienos aukos, kuri žuvo dėl sovietinės armijos veiksmų, o visa ši istorija yra Lietuvos valdžios provokacija.

„Cgates“ tą padaryti paragino ir kitas TV tiekėjas.

Ketvirtadienį „Baltic Media Alliance“ pranešė, jog laida „Žmogus ir įstatymas“ šalinama iš Pirmojo Baltijos kanalo programos.

Seimo narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Parlamentarė Rasa Juknevičienė paragino panaikinti šio kanalo atstovų akreditacijas dirbti valstybinėse institucijose.

Pirmasis Baltijos kanalas oficialiai registruotas Latvijoje, todėl Radijo ir televizijos komisija kreipėsi į šios šalies atsakingas institucijas.

Penktadienį iš pareigų atsistatydino „Baltic Media Alliance“ (BMA) generalinė direktorė Jolanta Butkevičienė.

Kaip paaiškino pati J. Butkevičienė, jos pilietinės pažiūros yra nesuderinamos su BMA priklausančio Pirmojo Baltijos kanalo transliuota medžiaga, todėl ji negalinti vadovauti susijusiai bendrovei.