Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.11 15:17

Buvusiam garbės konsului V. Šliteriui – diplomatijos žvaigždė

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) už ilgametį atstovavimą Lietuvai Viktorui Šliteriui įteikta Lietuvos diplomatijos žvaigždė.

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) už ilgametį atstovavimą Lietuvai Viktorui Šliteriui įteikta Lietuvos diplomatijos žvaigždė.

Buvęs garbės generalinis konsulas Sidnėjuje, pasak URM vadovo, ne tik vienas iškiliausių Australijos lietuvių, bet ir padaręs tai, ko niekam istorijoje nėra pavykę, – pasiekė, kad būtų atšauktas Australijos sprendimas pripažinti Lietuvos inkorporavimą į Sovietų Sąjungos sudėtį. Pats V. Šliteris sakė, šio apdovanojimo nesitikėjęs.

„Šitas man buvo didelis siurprizas, kurį miela gauti. Aš jau „pensionierius“, nors dar judu ir krutu ten, bet čia jau nieko nepadarau. Žiūrint iš politikos taško, mes garsinom Lietuvos vardą, bet aš po Nepriklausomybės labiau užsiėmiau prekybos reikalais – kai kas pasisekė, kai kas – ne“, – dėstė V. Šliteris.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius buvusį garbės konsulą apibūdino kaip legendą: „Jis vienas iškiliausių visuose aspektuose. Dėl jo Australijoje apie Lietuvą žinoma daugiau. O kad jo pastangomis pavyko atšaukti sprendimą – unikalus dalykas.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi