Lietuvoje

2013.10.11 10:16

K. Masiulis siūlo naikinti įstatymą-rekordinininką: „trūko kantrybė“

BNS, ELTA 2013.10.11 10:16

Tuo metu kai Seimo komitetai svarsto, ar į atmintinų dienų sąrašą įtraukti dar daugiau, pavyzdžiui, Močiučių ir senelių, Krepšinio, Klasės susitikimo dienas, parlamentarui Kęstučiui Masiuliui trūko kantrybė ir jis siūlo apskritai panaikinti Atmintinų dienų įstatymą, kuris Seime svarstytas jau daugiau nei 640 kartų.

Tuo metu kai Seimo komitetai svarsto, ar į atmintinų dienų sąrašą įtraukti dar daugiau, pavyzdžiui, Močiučių ir senelių, Krepšinio, Klasės susitikimo dienas, parlamentarui Kęstučiui Masiuliui trūko kantrybė ir jis siūlo apskritai panaikinti Atmintinų dienų įstatymą, kuris Seime svarstytas jau daugiau nei 640 kartų.

Parlamentaras įregistravo tai numatančią pataisą.

„Trūko kantrybė. Seimas nieko daugiau neveikia tik nuolat svarsto Atmintinų dienų įstatymą, kurio visuomenei visai nereikia. Pilietiškos bendruomenės, asociacijos yra pajėgios skelbti svarbias savo profesines, bendruomenių, ligonių, sporto ir kitokias dienas. Štai nėra įstatyme paminėta Angelų sargų diena, bet policija sėkmingai ją švenčia. Gal atėjo metas labiau pasitikėti visuomene ir liautis reguliuoti tai, kas nereguliuojant vyksta dar geriau?“, – argumentavo parlamentaras.

Vėl pasipylė siūlymai

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas iš dabar siūlomų pritarė tik trims atmintinoms datoms: gruodžio 3–iąją paskelbti Lietuvos advokatūros diena, sausio 25-ąją – Vilniaus pagarsinimo diena, o gegužės 21-ąją – Lietuvos tautinių bendrijų diena.

Tačiau parlamentarai ketvirtadienį panoro visų septynių pasiūlytų atmintinų dienų, tad idėjos toliau bus svarstomos kituose komitetuose, rašo „Kauno diena“.

Svarstoma pirmąjį rugsėjo šeštadienį paskelbti Klasės susitikimo diena, rugpjūčio 28-ąją – Močiučių ir senelių diena, gruodžio 15-ąją – Lietuvos Respublikos teismų diena, balandžio 23-iąją – Lietuvos krepšinio diena.

Šiuo metu Lietuvoje įteisintos 55 atmintinos dienos. Minimos ir tokios kaip Energetikų, Moterų solidarumo, Statybininkų, Vietos savivaldos ar Baltų vienybės dienos.

Įstatyme – tik vienas straipsnis

K. Masiulio teigimu, nors 1997 m. priimtą įstatymą sudaro vos vienas straipsnis, tai daugiausiai kartų Seime svarstytas ir keistas teisės aktas. Net 642 kartus įvairūs komitetai, departamentai ar Seimo nariai yra svarstę ir rašę išvadas, pakeitimus bei papildymus.

„Vienų dienų paskelbimas atmintinomis įstatymu suponuoja nuomonę, kad tos dienos yra svaresnės nei įstatyme nepaminėtosios. Sukuriama nelygybė tarp įvairių dienų, dėl to nuolat inicijuojamos vis naujos atmintinų dienų paskelbimo iniciatyvos, kurios ne tik niekaip galutinai nepanaikina to vis dar nepaskelbtų atmintinomis dienų deficito, bet tik jį didina. Situacija darosi komiška. Užtenka tik pažiūrėti į atmintinų dienų sąrašą, kuriame yra tam tikrų sukakčių, tam tikrų profesijų dienos, bet potencialus sąrašas tokių profesijų ar sukakčių, kurias būtų galima minėti, yra begalinis. Yra Statybininkų diena, bet nėra Odontologų dienos, yra Gyvybės diena, bet nėra Meilės dienos, yra Tuskulėnų aukų diena, bet nėra paminėtos Panerių aukos. Dėl tos priežasties Seimas turi nepabaigiamą poreikį nuolat svarstyti vis naujas atmintinų dienų iniciatyvas. Taip yra gaištamas brangus laikas, kuris galėtų būti skirtas svarbesniems klausimams“, – sakė K. Masiulis.

Paskutiniai Seime registruoti siūlymai yra paskelbti atmintinomis Advokatūros, Vilniaus pagarsinimo ir Tarptautinės kovos su korupcija dienas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.