Lietuvoje

2013.10.11 09:06

Seimas imasi siūlymo grąžinti partijoms fizinių asmenų aukas

BNS2013.10.11 09:06

Seimas imasi siūlymo grąžinti partijoms fizinių asmenų aukas, taip pat nuleisti kartelę gauti valstybės dotaciją.

Seimas imasi siūlymo grąžinti partijoms fizinių asmenų aukas, taip pat nuleisti kartelę gauti valstybės dotaciją.

Ketvirtadienį po pateikimo už balsavus 48 Seimo nariams, prieš – 17, susilaikius 12 parlamentarų pritarta tokioms Partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo pataisoms. Jas toliau svarstys parlamento komitetai.

Seimo pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės anksčiau registruotos pataisos numato leisti fiziniams asmenims paremti partijas ne tik per politines kampanijas, bet visą laiką.

Be to, L. Graužinienė siūlo sumažinanti reikalavimą partijai surinkti 3 proc. rinkėjų balsų, kad ši galėtų gauti valstybės biudžeto asignavimus, numatant 2 proc. ribą.

Jos pateikta statistika rodo, kad partijų, negavusių pinigų iš valstybės, bendros pajamos, palyginti su valstybės asignavimus gavusių partijų bendromis pajamomis, tesudaro 4 procentus.

L. Graužinienė remiasi Seimo Parlamentinių tyrimų departamento duomenimis, kad nuo 2007 metų iki 2010 metų imtinai, partijos, negavusios valstybės biudžeto asignavimų surinko 4,44 mln. litų, o gavusioms dotacijas partijoms teko 95,33 mln. litų pajamų.

„Pažymėtina, kad toks politinių partijų finansavimas yra ydingas, kadangi nesuteikiama galimybė visoms partijoms dalyvauti valstybės valdyme lygiais pagrindais“, – tvirtina parlamentarė.

Siekiant partijų veiklą padaryti skaidresnę, nuo 2012 metų sausio uždrausta politinėms partijoms gauti finansinę juridinių ir fizinių asmenų paramą. Jos gali gyvuoti iš nario mokesčio, savo veiklos ir valstybės dotacijų.

Šiemet partijoms skirta iš viso beveik 19 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi