Lietuvoje

2013.10.10 15:38

A.Rožickas atskleidžia vokalo paslaptis: „Norint išgauti žemą natą, reikia daryti „buldogiuką“, aukštą natą – „tapyrą“

2013.10.10 15:38

 Šį šeštadienį tikro garso vokalistų konkurse„Auksinis balsas“ žiūrovų laukia kaip niekada daug staigmenų – dėl geriausio atlikėjo titulo kovojantys dalyviai pristatys operos žanrą.

 Šį šeštadienį tikro garso vokalistų konkurse„Auksinis balsas“ žiūrovų laukia kaip niekada daug staigmenų – dėl geriausio atlikėjo titulo kovojantys dalyviai pristatys operos žanrą. „Toks įspūdis, kad Germanas ne dainavo, o pasakojo anekdotą“, – pamačiusi juokais leipstančią „Auksinio balso“ komisiją po Germano Skorio pasirodymo stebėjosi konkurso vedėja Beata Tiškevič.

„Cirkas manęs seniai jau laukė, ir man viskas pavyko šiandien“, – po komiškos Toreadoro arijos iš Georges‘o Bizet operos „Karmen“ interpretacijos scenoje kvapą gaudė Germanas. „O viešpatie, ar yra toks pažymys, kokiu galima įvertinti šį nuostabų pasirodymą?“ – į komisiją kreipėsi Andrius Rožickas.

„Padarėte tobulą toreadoro parodiją. Nacionalinis šokio talentų konkursas „Šok!“ jūsų laukia nesulaukia“ , – alternatyvios muzikos atstovo pastangas komentavo operos solistas Vytautas Juozapaitis.

„Jūs šiandien reto grožio vyras, – .toreadoro kostiumą vilkintį G. Skorį gyrė Zita Kelmickaitė, – gal jau ne viena panelė bus ir nualpusi, o vyresnio amžiaus damoms gal ir valerijono stiklinaitės prisireikė...Vis dėlto žiaunos jūsų buvo surakintos, kaip po dantų procedūros, žodžių neįmanoma suprasti“.

„Zita, išduosime vieną paslaptį – norint išgauti žemą natą, reikia „stalčiuką“ padaryti, – muzikologei dėstė A. Rožickas. – Norint aukštos natos, reikia – atvirkščiai, daryti „tapyrą“, o norint žemos – daryti „buldogiuką“.

Kokių dar vokalo paslapčių operos vakarą Germanui Skoriui ir kitiems pretendentams į „Auksinio balso“ titulą atskleidė komisijos nariai Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus, Zbignevas Levickis ir Vytautas Lukočius, paaiškės jau šeštadienio vakarą, 21 val. per LRT televiziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.