Lietuvoje

2013.10.10 09:45

D. Grybauskaitė: stipri savivalda – brandi valstybė

ELTA2013.10.10 09:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino visus šalies žmones, savivaldybių darbuotojus ir tarybų narius Vietos savivaldos dienos proga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino visus šalies žmones, savivaldybių darbuotojus ir tarybų narius Vietos savivaldos dienos proga.

Šalies vadovė pabrėžia, kad pilietinė branda valstybėje prasideda nuo stiprios savivaldos, kurioje stiprūs ir svarbūs jaučiasi visi savivaldybės gyventojai, o ne valdžia.

„Mieli Lietuvos žmonės, jauskitės savo valstybės šeimininkais. Būkite aktyvūs ne tik rinkdami, bet ir prižiūrėdami savo išrinktuosius. Reikalaukite ne tik pažadų, bet ir realių sprendimų bei atsakomybės“, – sakoma sveikinime.

Prezidentės teigimu, net keliolika metų delsiami įteisinti tiesioginiai merų rinkimai galėtų suteikti gerokai daugiau galimybių piliečiams dalyvauti valstybės valdyme.

Savivaldybių tarybų narius valstybės vadovė ragina nepamiršti svarbiausios jiems patikėtos misijos - tarnauti ir atstovauti visiems žmonėms. Tik sąžiningas ir nuoširdus darbas, anot Prezidentės, grįžta dar didesniu pasitikėjimu ir naujomis galimybėmis.

Šalies vadovė teigia, kad tik nuo parodyto savivaldybių darbuotojų geranoriškumo ir paslaugumo labiausiai priklauso, ar piliečiai jausis patogiai ir saugiai, ar didžiuosis būdami vienos iš 60-ties mūsų savivaldybių gyventojai ir šeimininkai.

Vietos savivaldos dienos proga valstybės vadovė palinkėjo gerbti vieni kitus, branginti tai, ką turime, kurti darbščią, pažangią ir kultūringą Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.