Lietuvoje

2013.10.10 11:41

Premjero patarėjai – tarnybinis patikrinimas, ji ginasi, kad įrašas buvo „sumontuotas“

ELTA, LRT.lt 2013.10.10 11:41

Premjeras Algirdas Butkevičius žada aiškintis, kokia yra internete išplitusio vaizdo įrašo, kuriame jo patarėja aplinkos apsaugai Jūratė Juozaitienė tikina, kad pakėlus mokesčius „Chevron“ paliks Lietuvą, kilmė. Be to, patarėjos atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Premjeras Algirdas Butkevičius žada aiškintis, kokia yra internete išplitusio vaizdo įrašo, kuriame jo patarėja aplinkos apsaugai Jūratė Juozaitienė tikina, kad pakėlus mokesčius „Chevron“ paliks Lietuvą, kilmė. Be to, patarėjos atžvilgiu pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Ministras Pirmininkas patikino pats peržiūrėjęs aptariamą įrašą. Nors A. Butkevičius pripažino susidaręs įspūdį, kad jo patarėja elgėsi nederamai, tačiau žadėjo šią situaciją išsiaiškinti iki galo.

„Ji buvo šįryt pas mane atėjusi ir mes kalbėjomės. Aiškina, kad tai buvo sumontuota, sukarpyta, kaip mėgstama Lietuvoje kalbėti, bet mes turime iki galo tai išsiaiškinti. (...) Tai buvo ne jos argumentacija ir aiškinimas, kad Vyriausybė siekia šito tikslo, bet kiek aš peržiūrėjau įrašą, galima suprasti, kad ji dėstė tam tikrus argumentus prieš investuotojus“,–- ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje sakė Premjeras.

Trečiadienį A. Butkevičius dar nekomentavo informacijos apie tai, kad susitikimuose su Žygaičių bendruomenės atstovais, kurie ypač aršiai priešinosi skalūnų dujų žvalgybai, kai kurie jo patarėjai ramino vietinius, sakydami, jog „Chevron“ patys atsisakys vykdyti darbus dėl Vyriausybės tyčia užkeltų mokesčių.

„Tokios informacijos neturiu. Jeigu pasitvirtins, kad buvo panašių kalbų iš mano patarėjų, tai mes atskirai juos ir vertinsime“, – trečiadienį sakė Premjeras.

Bus tarnybinis patikrinimas

Vyriausybės vadovas, peržiūrėjęs „Youtube“ svetainėje patalpintą filmuotą medžiagą, pavedė komisijai atlikti tyrimą dėl galimo patarėjos tarnybinio pažeidimo.

„Pasirašiau potvarkį, kuriuo sudaroma komisija galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti. Tačiau noriu pabrėžti, kad Vyriausybė nepasiduos provokacijoms: mes einame investuotojų pritraukimo kryptimi ir dirbsime tam, kad būtų užbaigti reikalingi teisės aktai ir suformuota patraukli aplinka ir investuotojams iš užsienio, ir Lietuvos verslininkams“, – pranešime spaudai cituojamas A. Butkevičius.

Teigiama, kad Vyriausybė rėmė amerikiečių kompanijos ketinimus investuoti Lietuvoje, o pati J. Juozaitienė geranoriškai bendravo su „Chevron“ atstovais. Būdama premjero patarėja aplinkos klausimais J. Juozaitienė taip pat buvo įpareigota išklausyti ir bendruomenės poziciją.

Vyriausybė praneša ketinanti imtis „viešojo intereso išaiškinimo, kad nebūtų piktnaudžiaujama ginant vieno asmens ar grupių interesus“.