Lietuvoje

2013.10.09 18:13

Danijos princas: vis dar pamenu barikadas prie televizijos bokšto

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.10.09 18:13

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvoje viešinčiu Danijos Princu Frederiku atidarė Lietuvos ir Danijos verslo forumą. Antrą dieną Vilniuje viešintis Princas taip pat pradėjo nacionalinį vaikų finansinio raštingumo konkursą ir apžiūrėjo senamiestį važiuodamas dviračiu.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Lietuvoje viešinčiu Danijos princu Frederiku atidarė Lietuvos ir Danijos verslo forumą. Antrą dieną Vilniuje viešintis princas taip pat pradėjo nacionalinį vaikų finansinio raštingumo konkursą ir apžiūrėjo senamiestį važiuodamas dviračiu.

Nors oficialaus vizito princas Frederikas į Lietuvą atvyko pirmą kartą, kalbėdamas Lietuvos ir Danijos verslo forumo atidaryme, prasitarė, kad Lietuvoje vieši jau ketvirtą kartą. Princas pasidalijo savo įspūdžiais apie kelionę dar 1992-aisiais, kai šalis tik ką buvo atkūrusi nepriklausomybę.

„Pamenu, kai važiavau pro televizijos bokštą, ten vis dar buvo barikados, kurios priminė, kaip kovojote dėl laisvės ir nepriklausomybės. Man, kilusiam iš demokratinės šalies, buvo neįprasta, juolab, kai geografiškai esame šalia vieni kitų“, – prisiminė sosto įpėdinis.

Karališkosios šeimos atstovas tikino, kad dabar, lydint daugiau nei 20 verslo atstovų delegacijai, viešėti yra labai malonu. „Mes norime sustiprinti dvišalius ekonominius ir verslo ryšius su lietuvių verslo kompanijomis“, – apie perspektyvas kalbėjo princas Frederikas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė įžvelgianti danų ir lietuvių panašumų: „Palyginus su kitais žemynais, mes esame artimi savo darbo kultūra – aukšta kvalifikacija, pareigingumu, vienas kitą suprantame ir galime dirbti vienoje komandoje. Tikiuosi, kad vis daugiau Danijos verslo atras, kad Lietuva yra ne tik patraukli vartotojų rinka.“

Danijos princas pradėjo Vilniuje organizuotą finansinio raštingumo olimpiadą, kur tikrinami vaikų pinigų valdymo įgūdžiai.

Po pietų Danijos sosto įpėdinis susitiko su Vilniaus meru Artūru Zuoku. Kartu važinėdami miesto dviračiais apžiūrėjo senamiestį, lankėsi Vilniaus universitete, o Užupyje princas atidengė Užupio konstituciją danų kalba.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.