Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

Nuspręsta stabdyti Rusijoje rengtas laidas per „Pirmąjį Baltijos kanalą“

BNS 2015.02.12 21:38

Lietuvos radijo ir televizijos komisija trečiadienį nusprendė stabdyti per „Pirmąjį Baltijos kanalą“ rodomas Rusijoje rengtas laidas.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija trečiadienį nusprendė stabdyti per „Pirmąjį Baltijos kanalą“ rodomas Rusijoje rengtas laidas.

Toks sprendimas priimtas po melagingos propagandinės laidos apie 1991 metų sausio 13-osios sovietų agresiją, BNS sakė komisijos vadovas Edmundas Vaitiekūnas.

„Sprendimas yra toks – ne stabdyti apskritai visą kanalą, bet stabdyti tik tas laidas toje programoje, kurios buvo ruoštos trečiųjų šalių – ne ES šalių, o trečiųjų šalių. Kalbant konkrečiai apie šį kanalą, negalima retransliuoti Lietuvoje tų laidų, kurios buvo ruoštos Rusijoje. Šiuo atveju kalbama apie „Pervyj Baltyjskij“ kanalą, nes tai sudaro maždaug apie 70 proc. programos tame kanale“, – BNS sakė E. Vaitiekūnas.

Melagingi faktai apie 1991 metų sausį įvykdytą sovietų agresiją paskelbti spalio 4 dienos propagandinėje laidoje „Žmogus ir įstatymas“. Laidoje buvo interviu su Vilniaus televizijos bokštą šturmavusios grupės „Alfa“ tuometiniu vadu Michailu Golovatovu ir kitais pašnekovais, kurie neigė buvus kariškių ataką.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei šturmuojant televizijos bokštą žuvo 13 Lietuvos laisvės gynėjų, tarp jų viena mergina – Loreta Asanavičiūtė, kuri pateko po tanko vikšrais ir mirė ligoninėje. Į medicinos įstaigas kreipėsi 580 nukentėjusiųjų.

Po minėtos laidos vienas iš kabelinės televizijos operatorių „Cgates“ sustabdė Pirmojo Baltijos kanalo retransliavimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi