Lietuvoje

2013.10.08 21:27

PBK teisinasi: prieš eterį nematėme laidos

LRT.lt2013.10.08 21:27

„Pirmąjį Baltijos Kanalą“ (PBK) transliuojanti Latvijoje įsikūrusi įmonė „Baltic Media Alliance“ teigia apgailestaujanti dėl skandalingosios laidos apie Sausio 13-osios įvykius ir tvirtina nesanti susijusi su jos turiniu. Tačiau įmonė ketina kreiptis į teismą siekdama ginti savo reputaciją, kuriai, įmonės nuomone, buvo pakenkta reikalaujant atimti licenciją.

„Pirmąjį Baltijos Kanalą“ (PBK) transliuojanti Latvijoje įsikūrusi įmonė „Baltic Media Alliance“ teigia apgailestaujanti dėl skandalingosios laidos apie Sausio 13-osios įvykius ir tvirtina nesanti susijusi su jos turiniu. Tačiau įmonė ketina kreiptis į teismą siekdama ginti savo reputaciją, kuriai, įmonės nuomone, buvo pakenkta reikalaujant atimti licenciją.

Tuo metu bendrovės „BMA.LT“, kuri priklauso Latvijoje registuotam holdingui „Baltic Media Alliance“, vadovė Jolanta Bukevičienė išplatintame pranešime spaudai teigia, kad laida „Žmogus ir įstaymas“ apie Sausio 13-osios įvykius buvo parodyta jai atostogaujant, o pačią laidą vadina provokacija.

PBK teigia, kad nedalyvavo autorinės Aleksejaus Pimanovo laidos „Žmogus ir įstatymas“ kūrime, o šią laidą gavo iš Rusijos Pirmojo kanalo „prieš pat eterį“ ir todėl „nebuvo jokių galimybių laidą peržiūrėti“.

PBK teigia, kad už autorinėje laidoje pateiktą informaciją ir pasisakymus atsakomybę pirmiausiai turi prisiimti laidos autoriai. PBK šiuo metu ruošia laišką laidos autoriui Aleksejui Pimanovui.

„Tikimės, kad tai suteiks galimybę atsakingoms institucijoms, kontroliuojančioms elektroninės žiniasklaidos priemones priimti teisingą sprendimą, atitinkantį Lietuvos ir Latvijos įstatymus, – rašoma bendrovės pranešime. – PBK pripažįsta, kad teisė į žodžio laisvę nėra absoliuti ir gali būti apribota. Tačiau demokratinėje valstybėje tik teismas, atidžiai išnagrinėjęs konkretaus atvejo aplinkybes, gali priimti sprendimą, kaip vertinti šalių pasisakymus ir apriboti suteiktas teises, arba ne“.

Atsiprašytų, jei įpareigotų teismas

PBK teigia esąs pasiruošęs teismui įpareigojus atsiprašyti dėl pozicijos, kurią išsakė autorinės laidos autoriai, ir įvykdyti „bet kokius kitus teismo reikalavimus“.

Kanalo pranešime apgailestaujama dėl įžeistų Lietuvos piliečių jausmų ir teigiama, kad PBK yra pasiruošęs suteikti eterį Lietuvos visuomenės atstovams PBK žinių laidoje „Lietuvos laikas“.

„PBK ketina kreiptis į teismą prašydamas įvertinti viešojoje erdvėje pasirodžiusius reikalavimus atimti iš kanalo licenciją, nepaisant to, kad atsakingos institucijos savo sprendimo dar nepateikė. Tokie veiksmai kenkia bendrovės reputacijai“, – teigiama pačioje PBK pranešimo spaudai pabaigoje.

J. Butkevičienė: tai – provokacija

J. Butkevičienė antradienį išplatintame pranešime teigia, kad nutraukusi atostogas grįžta į Lietuvą. Ji žada „prisiimdama asmeninę atsakomybę“ išsiaiškinti, kodėl tokio turinio laida pasiekė eterį. Pranešime situacija apibūdinta kaip „provokacija“.

„Noriu atsiprašyti Lietuvos žmonių, kad per vieną iš mūsų holdingo retransliuojamų kanalų (PBK) buvo parodyta kiekvieno lietuvio pilietinius jausmus užgaunanti laida apie visai šaliai skaudžius 1991 m. sausio 13-osios įvykius, – išplatintame pranešime cituojama J. Butkevičienė. – Nors didžiąją dalį laidų tik retransliuojame, jaučiame didžiulę atsakomybę prieš Lietuvos visuomenę ir savo partnerius, todėl nuolat dedame pastangas, siekdami maksimaliai kontroliuoti retransliuojamų kanalų turinį. Tad mano atostogų metu parodyta laida man, kaip vadovei, taip pat buvo didžiulis akibrokštas, kurį vertinu kaip provokaciją“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt