captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užsieniečiai negalės stoti į Lietuvos politines partijas

Seimas neleido šalies partijų nariais tapti ne Lietuvos tik piliečiams, nors Lietuva dėl to yra gavusi Europos Komisijos įspėjimą.
Europos Parlamentas, A. Ufarto (BFL) nuotr.
Europos Parlamentas, A. Ufarto (BFL) nuotr.

Seimas neleido šalies partijų nariais tapti ne Lietuvos tik piliečiams, nors Lietuva dėl to yra gavusi Europos Komisijos įspėjimą.

Siūlymą, kad Lietuvos partijų nariais galėtų tapti nuolat Lietuvoje gyvenantys Europos Sąjungos (ES) piliečiai, pateikė Teisingumo ministerija. 36 parlamentarams buvus už, 19 – prieš, 20 susilaikius, Seimas jam nepritarė. Projektas grąžintas tobulinti.

Toks projektas buvo parengtas reaguojant į Europos Komisija (EK) pranešimą dėl galimo pažeidimo, kad steigti partijas ir būti jų nariais gali tik šalies piliečiai.

Briuselis klausė Lietuvos, ar toks reguliavimas nesikerta su Bendrijos teisėje įtvirtintomis nuostatomis, kurios ES piliečiams leidžia kandidatuoti Europos Parlamento (EP) ir savivaldybių tarybų rinkimuose.

Teisės aktai numato, kad Lietuvoje politinės partijos steigėjais ir nariais gali būti Lietuvos piliečiai, sulaukę 18 metų.

Lietuvos EP nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis ar kitas nuolat gyvenantis Lietuvoje ES valstybės narės pilietis, kuris rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų, ir kuris nėra kandidatu į EP kitoje ES valstybėje narėje.

Savivaldybės tarybos nariu Lietuvoje gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų. Rinkimuose dalyvauti gali ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir kitų valstybių piliečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...