Lietuvoje

2013.10.08 10:34

Premjeras: D. Valys gali eiti pareigas, bet turi padaryti rimtas išvadas

BNS2013.10.08 10:34

Seimui nepatvirtinus prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitos, generalinis prokuroras Darius Valys gali toliau eiti pareigas, bet privalo padaryti labai rimtas išvadas, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Seimui nepatvirtinus prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitos, generalinis prokuroras Darius Valys gali toliau eiti pareigas, bet privalo padaryti labai rimtas išvadas, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Manau, jis (D. Valys – BNS) galėtų dirbti, bet jis turi iš to padaryti labai rimtas išvadas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, generalinis prokuroras netinkamai atliko prokuratūros reformą.

„Tam tikras buvo nerimas Seime, ir tas nerimas pirmiausia atsirado iš gaunamų prokurorų, dirbančių apygardų prokuratūrose arba rajoniniu lygiu, skundų. Manau, Seimas ne be reikalo ėmėsi šitos veiklos tam tikros analizės.

Reikia pripažinti, kad nepatvirtinant Generalinės prokuratūros ataskaitos buvo pasiųstas savotiškas signalas generaliniam prokurorui, kad taip elgtis negalima, kad reikia išanalizuoti esamas problemas Generalinėje prokuratūroje ir galvoti apie reformą ne tam tikroje kelių prokurorų darbo grupelėje, bet reikėtų platesnės diskusijos“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Jis pabrėžė, kad prokuratūros ataskaitos nepatvirtinimas nereiškia, kad generalinis prokuroras turėtų būti pakeistas.

Spalio 1 dieną Seimas nepritarė prokuratūros praėjusių metų veiklos ataskaitai. Pagal Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) parengtą ir Seimo priimtą nutarimą, „prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitoje pateikti duomenys ir vertinimai yra deklaratyvūs ir neatspindi realios padėties prokuratūros institucijai atliekant valstybės pavestas funkcijas“.

Be to, TTK buvo pavesta parengti nutarimo projektą dėl siūlymo atleisti generalinį prokurorą D. Valį iš pareigų.

Seimas pavasario sesijoje yra priėmęs Seimo statuto pataisas, kad parlamentui priėmus nutarimą nepritarti valstybės institucijos vadovo, kurio paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, pateiktai metinei institucijos veiklos ataskaitai, šią ataskaitą svarsčiusiam komitetui gali būti pavesta pateikti Seimo nutarimo dėl siūlymo prezidentui atleisti šį valstybės institucijos vadovą iš pareigų projektą.

Generalinį prokurorą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.