Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Meridianas“ jau ruošiasi „namo“

ELTA2015.09.08 13:45

Įmonės „Klaipėdos laivų remontas“ remontuojama barkentina „Meridianas“ prie Danės upės krantinės į senąją stovėjimo vietą turėtų būti partempta lapkričio 9-ąją, skelbia dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Įmonės „Klaipėdos laivų remontas“ remontuojama barkentina „Meridianas“ prie Danės upės krantinės į senąją stovėjimo vietą turėtų būti partempta lapkričio 9-ąją, skelbia dienraštis „Vakarų ekspresas“.

„Meridianas“ pakėlus Biržos ir Pilies tiltus į remonto įmonę išlydėtas pernai lapkričio 10-ąją. Šiam Klaipėdos miesto jūriniu simboliu tapusiam laivui 2008-aisiais sukako 60 metų. Jis nebeplaukiojo, stovėjo prie krantinės nuo 1969 metų.

„Meridiano“ vilkimo prie Danės krantinės data nustatyta praėjusį penktadienį vykusiame laivų remontininkų ir naujųjų jo savininkų atstovų pasitarime.

Šiuo metu barkentina tebėra „Klaipėdos laivų remonto“ doke, uždengtame stogu. Pagrindiniai darbai jau padaryti, bet dar reikia atlikti apdailos darbus, sumontuoti stiebus. Taip pat dar reikia baigti montuoti takelažą, nudažyti laivo korpusą.

Sakoma, kad burlaivis atrodys gražesnis nei buvo, ir, kas be ko, bus tvirtesnis. Stovėdamas prie krantinės jis nebebaugins, kad bet kuriuo momentu gali nuskęsti. Beje, bus atstatyta ir vairinė, kurios laivas buvo netekęs.

„Meridianui“ jau stovint prie Danės krantinės jo lankyti dar nebus galima. Suderinus su Klaipėdos miesto savivaldybe, aikštelė ties laivu bus aptverta statybine tvorele, ir toliau bus tęsiami remonto darbai, įrengiamas laivo vidus.

Tikimasi, kad 2014-ųjų vasaros sezono pradžioje, birželį, burlaivis jau priims lankytojus, galėsiančius apžiūrėti muziejinę ekspoziciją, ko gero, jame jau veiks ir restoranas.

Kol nebaigti visi darbai, kiek kainuos Klaipėdos simbolio prikėlimas dar vienam gyvenimui, neskelbiama.

„Vakarų ekspresas“ primena, kad ankstesniam „Meridiano“ paramos fondo valdytojui paskelbus, kad nori laivą nuskandinti, barkentiną gelbėti suskubo du uostamiesčio verslininkai Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis. Jie įsigijo laivą pernai spalį ir ėmė jį remontuoti asmeninėmis lėšomis.

Kadangi perimto laivo būklė buvo kur kas blogesnė nei manyta, planuota 2 mln. litų suma, reikalinga remontui, gerokai išaugo ir jau viršija 7 mln. litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.