Lietuvoje

2015.09.08 13:45

R. Paksas siūlo bendrą kandidatą į prezidentus

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.09.08 13:45

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas valdantiesiems siūlys diskutuoti dėl bendro kandidato į prezidentus. R. Paksas palaikytų ir premjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą, tačiau pastarasis tvirtina šiuo metu apie prezidento rinkimus negalvojantis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas valdantiesiems siūlys diskutuoti dėl bendro kandidato į prezidentus. R. Paksas palaikytų ir premjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą, tačiau pastarasis tvirtina šiuo metu apie prezidento rinkimus negalvojantis.

V. Uspaskichas: A. Butkevičius gali laimėti prieš D. Grybauskaitę

„Pasiūliau iškelti vieną stiprų kandidatą, užtikrinti Vyriausybės programos įgyvendinimą ir tęstinumą. Mes, kaip ir  kitos koalicijos partnerės, turime kandidatų. Stiprių žmonių tikrai yra“, – tinklalapiui LRT.lt sakė R. Paksas. Jo nuomone, iškėlus vieną kandidatą yra didesnė tikimybė laimėti.

Pasak R. Pakso, partija „Tvarka ir teisingumas“ savo galimus kandidatus išsakys po pasitarimo partijoje. „Tvarkiečių“ lyderis palaikytų ir premjero Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą, jei šis nuspręstų dalyvauti prezidento rinkimuose. Savo ruožtu Vyriausybės vadovas tvirtina šiuo metu negalvojantis apie prezidento rinkimus.

„Jei aš nebūčiau Ministras Pirmininkas, gal ir sutikčiau, bet šiuo metu apie tai negalvoju“, – pareiškė A. Butkevičius, pridurdamas, kad socdemai žada kelti savo kandidatą, kuris, galbūt,  bus priimtinas ir koalicijos partneriams.

Tuo metu Darbo partijos (DP) įkūrėjas Viktoras Uspaskichas pažymi, kad viskas priklausys nuo iškelto kandidato. Anot V. Uspaskicho, yra šansų, kad premjeras nugalėtų prezidentę Dalią Grybauskaitę, mat bendrai visa valdančioji koalicija turėtų daugiau balsų nei tie, kurie rems dabartinę šalies vadovę. A.Butkevičiaus kandidatūra, pasak V. Uspaskicho, būtų „labai svarstytinas klausimas“.

Kiek anksčiau DP yra žadėjusi kelti kandidatu į prezidentus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Artūrą Paulauską. Seimo Pirmininkė, „darbietė“ Loreta Graužinienė yra sakiusi, kad prezidento rinkimuose nedalyvaus.

D. Grybauskaitė apie kandidatavimą praneš kitąmet

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kol kas neatskleidžia, ar kandidatuos kitąmet vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose. Pasak prezidentės, šiuo klausimu jos sprendimo galima tikėtis kitų metų pradžioje.

„Manau, kaip jau minėjau ne kartą, kai baigsis pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, visi galėsime pagalvoti apie ateitį. Turbūt visi apsispręs kitų metų pradžioje. Matyt, ir mano sprendimas bus tuo metu.“, – interviu LRT radijui yra sakiusi šalies vadovė. 

Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 11 dieną. Jei reikės antrojo turo, jis vyks gegužės 25 dieną.

Populiariausi