Lietuvoje

2013.10.07 13:33

Siūlo ligoninių vadovus premijuoti neatsižvelgiant į ligoninių pelną

ELTA2013.10.07 13:33

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia pakeisti sveikatos priežiūros įstaigų vadovų premijavimo tvarką ir atsisakyti dabar taikomo įstaigos pelningumo kriterijaus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia pakeisti sveikatos priežiūros įstaigų vadovų premijavimo tvarką ir atsisakyti dabar taikomo įstaigos pelningumo kriterijaus.

Pagal galiojančią tvarką, pastovioji sveikatos apsaugos įstaigų vadovų atlyginimų dalis skirtingose įstaigose sudaro 4–5 tūkst. litų, o prie šios sumos gali būti pridėta 40 proc. siekianti kintamoji atlyginimo dalis, vadinamoji premija. Tačiau premijos skiriamos tik pelningų sveikatos priežiūros įstaigų vadovams.

„Ligoninių tikslas nėra gauti pelno, jos iš esmės yra viešosios, arba taip vadinamos nepelno, įstaigos. Mūsų nuomone, dabartinis reguliavimas ne visai korektiškai atspindi ligoninės ar poliklinikos darbo pobūdį“, – po pirmadienio Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas.

Įsiteisėjus šiuo metu rengiamam Vyriausybės nutarimo projektui, pelningumo reikalavimo būtų atsisakyta, o ligoninių ir poliklinikų vadovai būtų vertinami pagal ligonių gydymo trukmę, pacientų pasitenkinimą gautomis paslaugomis, hospitalinių infekcijų skaičių, korupcijos lygį ir panašius kokybinius rodiklius, taip pat formalius įstaigų veiklos kriterijus.

G. Černiauskas patikino, kad SAM, atsižvelgusi į pirmadienį išgirstas teisininkų pastabas, nutarimo projektą pakoreguos ir teiks pakartotinai.

„Tai yra įstatymas, įstatymas rašomas ne vienam sezonui, o mes esame įsitikinę, kad finansinė situacija pradės gerėti jau kitais metais (...), todėl nematome prieštaravimų“, – komentavo sveikatos apsaugos viceministras.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius