Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.06 14:24

Britus baugina nusikaltėliai iš Lietuvos, Rumunijos, Pakistano ir Nigerijos

15min.lt 2013.10.06 14:24

Lietuviai kartu su atvykėliais iš tokių šalių, kaip Pakistanas, Rumunija, Nigerija ir Vietnamas, kelia didžiausią grėsmę Jungtinei Karalystei.

Lietuviai kartu su atvykėliais iš tokių šalių, kaip Pakistanas, Rumunija, Nigerija ir Vietnamas, kelia didžiausią grėsmę Jungtinei Karalystei.

Ketvirtadaliui šioje šalyje veikiančių organizuotų nusikaltėlių gaujų vadovauja užsieniečiai, rašo dailymail.co.uk su nuoroda į pirmadienį planuojamą paskelbti oficialią ataskaitą apie kriminalinį pasaulį.

Jungtinėje Karalystėje priskaičiuojama per 5,5 tūkst. organizuoto nusikalstamumo grupuočių. Remiantis ataskaita, apie 25 proc. jų priklauso tarptautiniams tinklams.

Neįvardytų šaltinių teigimu, didžiausią grėsmę valstybei kelia atvykėliai iš Nigerijos, Pakistano, Rumunijos, Lenkijos, Lietuvos ir Vietnamo. Susirūpinimą kelia ir Albanija bei Turkija.

Iš 37 tūkst. gaujoms priklausančių žmonių 7,4 tūkst. apibūdinti kaip keliantys didelę grėsmę, praneša „Sunday Times“.

Ši statistika paviešinta, vidaus reikalų sekretorei Theresai May skelbiant planus deportuoti tūkstančius nusikaltėlių užsieniečių – dar iki juos nuteisiant – ir užkirsti kelią jiems apskritai atsidurti šalyje.

Th.May ketina pirmadienį pristatyti Nacionalinę nusikaltimų agentūrą (NCA), vadinamąją britų FTB. Ši agentūra kainuos 450 mln. svarų, Organizuotas nusikalstamumas šaliai kasmet kainuoja 34 mlrd. svarų, dar 2 mlrd. svarų atsieina kibernetiniai nusikaltimai.

Naujos taisyklės numato, kad policijoje pradės dirbti imigracijos pareigūnai, kuriems teks identifikuoti nusikaltėlius iš užsienio ir nustatyti, ar jie šalyje yra legaliai. Kartu pareigūnai turės iškart patikrinti šių žmonių kriminalinę praeitį ir išsiaiškinti, ar jie neieškomi svetur. Radus pakankamai įrodymų, nusikaltėliai bus teisiami ir deportuojami. Jei pritrūktų įrodymų iškart surengti teismą ir paaiškėtų, kad žmonės Jungtinėje Karalystėje gyvena neteisėtai ar yra ieškomi užsienyje, jie būtų iškart deportuojami. Sugrįžti jie galėtų ne anksčiau kaip po 10 metų.

Londone įgyvendinant bandomąjį projektą kodiniu pavadinimu „Nexus“, per pusantrų metų taip buvo išsiųsta 1 tūkst. nusikaltėlių.

Išplėtus jį iki visos šalies, pareigūnai žada suvienyti jėgas su Europos policija, kad būtų lengviau kovoti su tarptautiniais nusikaltėlių tinklais.

Anot „Sunday Times“, šios gaujos dažnai imasi ekonominių nusikaltimų. Pavyzdžiui, iš Ispanijos ir jai priklausančių Kanarų salų veikiantys asmenys grobia sunkiai uždirbtas pensijas, viliodami „pensijų išlaisvinimo fondais“. Jie fiktyviais tinklalapiais ir reklamomis vilioja žmones pervesti savo pensijas.

Kiti vis dažnėjantys nusikaltimai – ginkluoti užpuolimai, prekyba žmonėmis, vaikų seksualinis išnaudojimas, nusikaltimai virtualioje erdvėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi