Lietuvoje

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: pilietiški mokytojai – lietuvybės puoselėtojai

ELTA 2015.09.08 13:45

Mokytojo vaidmuo visuomenėje yra išskirtinis, artėjant Tarptautinei mokytojų dienai sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžia, kad „pilietiški mokytojai ugdo gimtąjį žodį ir tėvynę mylinčias kartas“.

Mokytojo vaidmuo visuomenėje yra išskirtinis, artėjant Tarptautinei mokytojų dienai sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžia, kad „pilietiški mokytojai ugdo gimtąjį žodį ir tėvynę mylinčias kartas“.

Šalies vadovė Mokytojų dienos išvakarėse lankėsi Vilniaus rajono Marijampolio vidurinėje mokykloje, kuriai suteiktas Meilės Lukšienės vardas.

Anot prezidentės, mokyklai suteiktas ypatingos asmenybės – nepriklausomos Lietuvos švietimo sistemos kūrėjos, Tautinės mokyklos idėjos autorės Meilės Lukšienės – vardas. Šis vardas įpareigoja ugdyti pilietiškai mąstantį, gimtąją kalbą, papročius ir Tėvynės istoriją gerbiantį žmogų.

„Buvote ir esate ištikimi tiems idealams, kurie buvo pamatiniai ir Meilei Lukšienei. Puoselėjate meilę Tėvynei, gimtajam žodžiui, saugote šios žemės papročius. Nuo pat pirmosios dienos mokykloje skiepijate mokiniams pilietiškumą, kūrybingumą ir pagarbą vienas kitam“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pasveikino visus Lietuvos mokytojus su artėjančia Tarptautine mokytojų diena.

„Mokytojo vaidmuo – išskirtinis. Pilietiški mokytojai ugdo gimtąjį žodį ir tėvynę mylinčias kartas. Jūs kantriai ir atsakingai jungiate mus visus bendram tikslui – mąstančiai ir kuriančiai atsidavusių piliečių Lietuvai“, – teigė valstybės prezidentė.

Už ilgametį pedagoginį darbą, aktyvią kultūrinę veiklą Prezidentė įteikė padėkas 42 metus mokyklai vadovavusiam direktoriui Algimantui Masaičiui ir lietuvių kalbos mokytojai ekspertei Gražinai Boguslauskienei, dirbančiai mokykloje nuo pat jos įkūrimo pradžios – 55 metus.

Šalies vadovė taip pat klausėsi mokinių koncerto, vėliau kartu su pradinių klasių moksleiviais apžiūrėjo parodą, skirtą švietimo istorikei ir reformos iniciatorei M. Lukšienei.

1951 metais pradėjusiai veikti Marijampolio mokyklai po šešerių metų buvo suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Marijampolio mokykla tapo pirmąja lietuviška vidurine mokykla Pietryčių Lietuvoje. Čia mokosi 255 mokiniai iš lietuviškų, lenkiškų, rusiškų, baltarusiškų šeimų.