Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.04 09:06

Ieškote skanėsto recepto šiam savaitgaliui? Pasiūlymas – „Ryto suktinyje“

2013.10.04 09:06

Ieškote skanėsto recepto šiam savaitgaliui? Zita Kelmickaitė turi pasiūlymą: kodėl neišsikepus skaniausio Pamario kekso? Receptas bus atskleistas šį šeštadienį laidoje „Ryto suktinis“.

Ieškote skanėsto recepto šiam savaitgaliui? Zita Kelmickaitė turi pasiūlymą: kodėl neišsikepus skaniausio Pamario kekso? Receptas bus atskleistas šį šeštadienį laidoje „Ryto suktinis“.

Trautė Bakutienė, užaugusi netoli Kintų, išduos savo mamos patį gardžiausią šiame krašte kepamo kekso receptą. Vaikystę praleidusi Pamario krašte, kur naktimis su mama žvejodavo, Trautė tvirtina, jog „žuvis –  ne valgis“. Svarbiausias yra šventadienio keksas, nes be jo Pamario gyventojai šišioniškiai šventadieniais neapsieidavo. Tad būkite pasirengę užsirašyti tikrą šišioniškių kekso receptą.

Na, o prie šventadienio kekso puikiai derės grupė „Arbata“. Tai muzikantai, kurie visus maloniai nuteiks, dovanodami pačias naujausias dainas.

Taip pat „Ryto suktinis“ atskleis, kaip galima išpjaustyti paprasčiausią daržovę ir paversti ją tikru stebuklu. Įprastas daržoves ir vaisius – moliūgus, cukinijas, baltuosius ridikus, burokėlius ir morkas, salotas, arbūzą – dvi nagingos Lietuvos kulinarinio paveldo Vilniuje muziejaus šeimininkės paverčia puošniomis vaišėmis. Laima Nenartavičienė ir Leonarda Gribačiova pasakoja apie vaisių ir daržovių pjaustinėjimo tradiciją, atkeliavusią iš Tolimųjų Rytų, ypač populiarią Tailande ir šiandien išplitusią visame pasaulyje tarp virtuvės estetų. Taip pat demonstruoja, kaip iš moliūgo galima sukurti egzotišką gėlę stalo dekoravimui.

Laidos žiūrovų laukia įdomi pažintis su žmonėmis, kurie vakarus leidžia lietuvininkų tarmės mokyklėlėje, Šilutės muziejuje. Svarbiausias tikslas, suvienijęs šiuos žmones, – tai noras girdėti ir suprasti nykstančią šišioniškių tarmę. Nors kalbančių šia tarme išties labai nedaug, tačiau šiandien galima sutikti nemažą  būrį žmonių, kuriems šišioniškių tarmė – iššūkis ir galimybė giliau pažinti krašto kultūrą.

„Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ – šį šeštadienį 10.30 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi