Lietuvoje

2012.07.23 18:34

Valstybė iš Vilniaus savivaldybės patalpas mėgins susigrąžinti per teismą

Salomėja Pranaitienė, Virginija Motiejūnienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.07.23 18:34

Valstybės turto fondas per teismą mėgins valstybei grąžinti buvusias Vilniaus apskrities viršininko administracijos patalpas, kurias šiuo metu valdo sostinės savivaldybės įmonė. 

Valstybės turto fondas per teismą mėgins valstybei grąžinti buvusias Vilniaus apskrities viršininko administracijos patalpas, kurias šiuo metu valdo sostinės savivaldybės įmonė.

Vilniaus savivaldybė tikina, kad perduoti nuosavybę miesto centre trukdo įstatymų apribojimai. Todėl teisme savivaldybė sieks taikos sutarties ir tokiu būdu perduos minėtas patalpas valstybei, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Modernus pastatas Europos aikštėje iškilo kartu su Vilniaus savivaldybės dangoraižiu. Mat pagal prieš 10 metų pasirašytą sutartį, senasis Vilniaus apskrities pastatas atiteko savivaldybei. Jį pardavus už 12 mln. litų, naujajame pastate ne mažesnis kaip 2 tūkst. kvadratinių metrų plotas turėjo tapti apskrities administracijos nuosavybe.

Statybų užsakovė savivaldybė pastatą administruoti esą perdavusi savo įkurtai įmonei – uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus kapitalinė statyba“, o dabar jis – savivaldybės įmonės „Vilniaus vystymo kompanija“ nuosavybė.

„Situacija buvo tokia, kad techniškai paprasčiau statyti per buvusią UAB „Vilniaus kapitalinė statyba“. Per šią įmonę daug efektyviau, greičiau vykdėme tuos darbus“, – aiškino Vilniaus savivaldybės departamento direktorius Vytautas Grinius.

2009 metais, likvidavus apskritį, šiame pastate pagal panaudos sutartį įsikūrė Ligonių kasa.

Auditoriams įvertinus, kaip buvo perduodamas apskrities valdytas turtas, Valstybės kontrolė rekomendavo Valstybės turto fondui susigrąžinti pastatą iš savivaldybės.

„Jeigu mes žiūrėsime į susitarimą tarp savivaldybės ir buvusios Apskrities viršininko administracijos, tai iš tikrųjų galima traktuoti taip, kad tos patalpos yra ne toje apskaitoje, ne tame balanse, kuriame iš tikrųjų turėtų būti, ne toje nuosavybėje“, – teigė Valstybės kontrolės departamento direktorė Regina Rudokienė.

Anot Turto fondo, jie ne kartą kreipėsi į savivaldybę, bet patalpų nepavyko atsiimti. Todėl dabar tai mėgins padaryti per teismą.

„Savivaldybė įsipareigojo perduoti nuosavybėn kitas patalpas. Valstybė savo įsipareigojimus  įvykdė – perdavė senas patalpas, o savivaldybė naujų patalpų valstybės nuosavybėn nėra perdavusi“, – kalbėjo Valstybės turto fondo Teisės skyriaus viršininkas Arūnas Šuminas.

Vilniaus savivaldybė tikina, kad perduoti nuosavybę trukdo tai, kad įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“, kurios nuosavybė šis pasatas, negali mažinti akcinio kapitalo. Tačiau savivaldybė sako, kad tikisi taikos sutarties teisme su Turto fondu ir taip perduotų patalpas valstybei. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt