Lietuvoje

2012.07.23 18:06

Didžiausią konkurenciją šiemet turės atlaikyti norintieji studijuoti mediciną

Baigėsi stojančiųjų į aukštąsias mokyklas registracija. Norą mokytis universitetuose ar kolegijose išreiškė daugiau nei 40 tūkst. šiemet ar anksčiau mokyklas baigusių asmenų. 

Baigėsi stojančiųjų į aukštąsias mokyklas registracija. Norą mokytis universitetuose ar kolegijose išreiškė daugiau nei 40 tūkst. šiemet ar anksčiau mokyklas baigusių asmenų.

Populiariausios dar vis išlieka socialinių mokslų studijos, tačiau didžiausią konkurenciją šiemet turės atlaikyti pasirinkusieji mediciną, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Iki 17 val. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti informacinėje sistemoje dar buvo galima užpildyti prašymus.

Pastebima, kad gerokai sumažėjo norinčiųjų studijuoti socialinius mokslus, tačiau šios studijos vis dar populiariausios.

„Nuo viso stojančiųjų skaičiaus – daugiau nei 4 proc. T ai yra ženklus dalykas, nes paprastai per metus būna 1–2 proc. pokyčiai. Ir tai reiškia, kad jų jau mažiau nei pusė visų stojančiųjų“, – teigė Aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas.

Daugiau nei pernai sulaukta norinčiųjų studijuoti technologijos ir humanitarinius mokslus. Vis dėlto didžiausias šuolis – medicinos studijose. Skaičiuojama, kad į vieną vietą pretenduoja net 7 stojantieji. Ypač daug norinčiųjų tapti odontologais.

Tuo metu mažėja norinčiųjų studijuoti kai kuriose privačiose aukštosiose mokyklose.

„Galimas dalykas, kad tai lėmė tiek Konstitucinio Teismo sprendimas dėl privačių mokyklų, kad jose negali būti valstybės finansuojamų vietų, lėmė gal ir kiti dalykai. Čia sunku pasakyti, reiktų rimtesnės analizės. Bet šiemet trauka į kai kurias tokias mokyklas sumažėjo iki dviejų kartų“, – tvirtino P. Žiliukas.

Siekti aukštojo mokslo šiemet pasiryžo apie 44 tūkst. asmenų. Iš jų daugiau nei 25 tūkstančiai mokyklas baigė ir vidurinį išsilavinimą įgijo šiemet.

„Aktyviausias Vilnius, Vilniaus rajonas, toliau – Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, aktyvi visa šiaurės Lietuva. Mažiausiai gal aktyvūs šalies pakraščių rajonai“, – pastebėjo P. Žiliukas.

Užpildžiusieji prašymus iki registracijos pabaigos galės dalyvauti ne tik pirmajame, bet ir tolesniuose šių metų priėmimo etapuose – pagrindinio priėmimo antrajame etape ir papildomame priėmime.

Pagrindinio priėmimo pirmojo etapo rezultatai ir kvietimai studijuoti bus paskelbti penktadienį. Į valstybės finansuojamas vietas ketinama priimti ne mažiau kaip 17 tūkst. studentų.