Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimo vadovybės pasikeitimai naudingi ir Darbo partijai, ir koalicijai

Permainos Seimo vadovybėje naudingos tiek pačiai Darbo partijai, tiek valdančiajai koalicijai, teigia politologai.

Permainos Seimo vadovybėje naudingos tiek pačiai Darbo partijai, tiek valdančiajai koalicijai, teigia politologai.

Esą Vytauto Gapšio savanorišką pasitraukimą iš Seimo vicepirmininko pareigų greičiausiai nulėmė prastėjantys Darbo partijos (leiboristų) reitingai. Tuo metu Seimo pirmininko Vydo Gedvilo pasitraukimą ir Loretos Graužinienės skyrimą į jo vietą esą gali lemti artėjantys Prezidento rinkimai.

„L. Graužinienės pastatymu į šią poziciją siekiama didesnės konfrontacijos tarp Seimo ir Prezidentūros, bandoma paaštrinti situaciją. Niekam ne paslaptis, kad tarp tų politikų yra šiokia tokia įtampa. Pasinaudojant šia situacija, matyt, tikimasi, kad kiti politikai, galbūt partijų lyderiai turės bent teorinį šansą mesti realų, o ne nominalų iššūkį dabartinei prezidentei“, – komentavo politologas Bernaras Ivanovas.

„Manau, kad koalicijoje didelių struktūrinių pasikeitimų nebus, nes tie postai, kurie priklausė darbiečiams, jų bus ir užimti. Tiesiog tuos postus užims kiti partijos nariai. Pačiam koalicijos darbui tai, ko gero, išeis į gerąją pusę, nes taip nuimama teisminė įtampa, perkelta į koalicijos darbą“, – sakė politologas Lauras Bielinis.