Lietuvoje

2013.10.03 17:32

V. Gedvilas Seimui nevadovaus

ELTA 2013.10.03 17:32

Atsistatydinti iš Seimo pirmininko pareigų nutaręs Vydas Gedvilas atleistas iš šių pareigų. Ketvirtadienį Seimas patenkino jo norą atsistatydinti.

Atsistatydinti iš Seimo pirmininko pareigų nutaręs Vydas Gedvilas atleistas iš šių pareigų. Ketvirtadienį Seimas patenkino jo norą atsistatydinti.

Už nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko atsistatydinimo“ balsavo 76 Seimo narių, 7 buvo prieš, 35 parlamentarai susilaikė.

Laikinai eiti Seimo Pirmininko pareigas parlamentas pavedė Seimo Pirmininko pavaduotojui socialdemokratui Algirdui Sysui.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS- LKD) ir Liberalų sąjūdžio frakcijos nepritarė V. Gedvilo atleidimui iš Seimo Pirmininko pareigų, nes jie įžvelgė jam galimai darytą partijos spaudimą. Tai plenariniame posėdyje pareiškė šių frakcijų seniūnai, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis.

„Seimo Pirmininkas yra vienas iš valstybės vadovų, todėl visiškai akivaizdu, kad Seimo Pirmininko personalija ar išėjimas iš pareigų yra ypač svarbios procedūros“, – sakė A. Kubilius. Pasak jo, kalbama ne apie Darbo partijos, o apie valstybės reikalus.

„Nekalbėdami apie personaliją, mes sakome, kad nepritariame tokiam procesui ir tokiai procedūrai, nes nepritariame prašymui atleisti iš pareigų“, – sakė A. Kubilius.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Masiulis sakė, kad liberalai nedalyvauja šitoje Darbo partijos istorijoje ir todėl nepalaiko V. Gedvilo noro atsistatydinti.

Tuo metu pats V. Gedvilas tikino, kad niekas jam jokio spaudimo nedarė. „Manau, kad darau teisingą žingsnį, nes turiu tam tikrų planų asmeninių planų. Niekas man jokio spaudimo nedarė. Manau, kad situacijos nereikia dramatizuoti, esu priėmęs sprendimą po mūsų tarybos posėdžio, tiesiog manau, kad mes atėjome dirbti kartu su Vytautu Gapšiu. Toks mano apsisprendimas. Keičiasi pirmininkai ir Seimo darbas nuo to nenukenčia“, – tvirtino V. Gedvilas, pažymėjęs, kad niekam neturi jokių pretenzijų.

Seimo narių paklaustas, ar sutiktų užimti Seimo vicepirmininko postą, V. Gedvilas teigė pagalvosiąs, tačiau neslėpė ambicijų dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. „Aš turiu ambicijų eiti į Europos Parlamento rinkimus“, – sakė jis.

V. Gedvilas akcentavo esąs komandos žmogus. „Mes visada darome taip, kad partijai būtų gerai, visada dirbu komandoje“, – tikino politikas.

Valdančiųjų ir opozicinių frakcijų atstovai negailėjo pagyrų iš pareigų nutarusiam pasitraukti V. Gedvilui, jam buvo siūloma atsiimti atsistatydinimo pareiškimą.