Lietuvoje

2013.10.03 13:18

Prezidentė: lietuvius ir ukrainiečius sieja ne tik bendra istorija

ELTA 2013.10.03 13:18

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasveikino Arkikatedros aikštėje vykusios pilietinės Lietuvos ir Ukrainos jaunimo akcijos „Viena širdis“ dalyvius ir tarptautinio piešinių konkurso nugalėtojus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasveikino Arkikatedros aikštėje vykusios pilietinės Lietuvos ir Ukrainos jaunimo akcijos „Viena širdis“ dalyvius ir tarptautinio piešinių konkurso nugalėtojus.

Gedimino prospektu – nuo Seimo iki Katedros aikštės – daugiau nei 500 metrų – buvo išskleistos Ukrainos ir Lietuvos vėliavos, kurios Katedros aikštėje sujungtos į vieną didelę širdį, simbolizuojančią abiejų šalių ir jos žmonių draugystę ir bendradarbiavimą. Šis Lietuvos ir Ukrainos jaunimo projektas rengiamas jau antrus metus.

Simbolinę moksleivių eiseną iš Seimo rūmų išlydėjo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius.

Į Lietuvą atvykusios Ukrainos delegacijos branduolį sudarė moksleiviai – antrojo tarptautinio Ukrainos ir Lietuvos vaikų piešinių, plakatų ir fotografijų konkurso nugalėtojai. Moksleivius lydėjo jų mokytojai, švietimo sistemos darbuotojai bei už vaikų teisių apsaugą atsakingi Ukrainos vidaus reikalų sistemos darbuotojai.

„Šiandien matau dvi draugiškas tautas, kurios gali ir turi viena kitai padėti. Šalių draugystė prasideda nuo žmonių draugystės. Mus, lietuvius ir ukrainiečius, sieja ne tik bendra istorija, bet ir požiūris į ateitį. Džiaugiuosi čia matydama tiek daug jaunų žmonių. Šia draugystės dvasia jūs kursite mūsų bendrą rytojų. Esate geriausias mūsų ryšių įrodymas“, – sveikindama susirinkusį jaunimą sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, Ukraina visada buvo Europos dalis, o iniciatyvių, aktyvių jaunų žmonių dėka, Ukraina tampa dar labiau europietiška. Europos Sąjunga jaunimui suteikia daug galimybių keliauti, mokytis ir dirbti, skleistis talentui, kuris turi būti panaudotas savo šalies gerovei kurti. Valstybių ateitis yra jaunų žmonių rankose, pabrėžė Prezidentė.

Lapkričio 28–29 dienomis vyks Vilniaus viršūnių susitikimas, kuriame tikimasi pasirašyti ES asociacijų sutartį su Ukraina ir parafuoti asociacijos sutartis su Moldova ir Gruzija.