Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

Gydant kai kurias ligas, sportas yra efektyvesnis nei vaistai

ELTA 2015.02.12 21:38

Po insulto sveikstantiems pacientams ar širdies kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms sportas yra toks pat veiksmingas kaip medikamentai ar net veiksmingesnis.

Po insulto sveikstantiems pacientams ar širdies kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms sportas yra toks pat veiksmingas kaip medikamentai ar net veiksmingesnis.

Tai rodo britų ir amerikiečių mokslininkų atliktas tyrimas, kurio rezultatai skelbiami žurnale „British Medical Journal“, ir kuriuos cituoja agentūra AFP.

Mokslininkai apibendrino daugiau kaip 300 studijų, kuriose dalyvavo 340 000 pacientų, rezultatus. Jie lygino, kokią įtaką jų mirtingumui turi medikamentų naudojimas ar sportinis aktyvumas.

Širdies kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms sportas kaip terapija buvo „lygiai toks pat efektyvus“ ar net efektyvesnis už cholesterolio lygį mažinančių statinų naudojimą. Sportas efektyviau už vaistų vartojimą veikė ir insultą patyrusius pacientus. Tuo tarpu po širdies nepakankamumo medikamentai buvo veiksmingesni už sportą.

Londono ekonomikos universiteto, Harvardo medicinos universiteto ir Stanfordo universiteto medicinos fakulteto mokslininkai kritikuoja, kad medicininiuose tyrimuose vis didesnis svoris teikiamas medikamentams, o ne sveikai gyvensenai. Anot jų, sportas „potencialiai yra toks pat efektyvus, kaip daugelis medikamentų, ir todėl turėtų būti vertinamas kaip alternatyva arba rekomenduojamas papildomai prie terapijos medikamentais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi