Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.03 10:26

Seimo pirmininkas patvirtino parašęs atsistatydinimo pareiškimą

BNS 2013.10.03 10:26

Seimo pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas ketvirtadienį žurnalistams patvirtino parašęs atsistatydinimo pareiškimą.

Seimo pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas ketvirtadienį žurnalistams patvirtino parašęs atsistatydinimo pareiškimą.

„Taip, savo noru“, – klausiamas, ar savo noru traukiasi iš pareigų, atsakė V.Gedvilas, tačiau plačiau savo sprendimo nekomentavo.

Socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, kad naujo parlamento pirmininko rinkimai planuojami ketvirtadienį.

„Politinė taryba buvo informuota, kad šiandien traukiasi dabartinis Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas, taip pat Vytautas Gapšys ir šiandien turėtų būti išrinkta nauja Seimo pirmininkė“, – ketvirtadienį po valdančiųjų partijų koalicinės tarybos žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, socialdemokratai pasirengę palaikyti naują „darbiečių“ kandidatę į Seimo pirmininkes – Loretą Graužinienę.

Trečiadienį valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos taryba pritarė šios organizacijos lyderio Vytauto Gapšio sprendimui trauktis iš pirmojo parlamento vicepirmininko pareigų ir sustabdyti vadovavimą partijai.

Solidarizuodamasis su V. Gapšiu atsistatydinti nutarė ir parlamento vadovas V. Gedvilas. Į šias pareigas „darbiečiai“ siūlo Seimo narę L. Graužinienę. Jai laikinai patikėtas ir Darbo partijos vairas. Jeigu bus išrinkta Seimo vadove, L.Graužinienė ketina į pirmojo pavaduotojo pareigas teikti V. Gedvilo kandidatūrą.

„Darbiečių“ taryba taip pat pritarė Viktoro Uspaskicho valiai frakcijos Seime seniūno pareigas užleisti V. Gapšiui.

Pagal valdančiosios koalicijos sutartį, Seimo pirmininko ir pirmojo vicepirmininko postai priklauso Darbo partijai.

Pagal Seimo statutą, atsistatydinus Seimo pirmininkui ar jo pavaduotojui naujo rinkimai rengiami artimiausiame Seimo posėdyje.

Ketvirtadienį Seimas planavo balsuoti dėl opozicijos V. Gapšiui pareikšto nepasitikėjimo. Nepasitikėjimas motyvuotas Vilniaus apygardos teismo priimtu apkaltinamuoju nuosprendžiu, kuriuo V. Gapšys Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byloje pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo. Vilniaus apygardos teismas jam skyrė 35 tūkst. 750 litų baudą. Nuosprendis yra neįsiteisėjęs, nes apskųstas apeliacine tvarka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi