Lietuvoje

2013.10.03 09:31

Premjeras palaiko L. Graužinienės kandidatūrą į Seimo vadoves

ELTA 2013.10.03 09:31

Premjeras, valdančiosios koalicijos lyderis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius palaiko „darbietės“ Loretos Graužinienės kandidatūrą į Seimo Pirmininkes šį postą palikus Vydui Gedvilui bei pirmajam jo pavaduotojui Vytautui Gapšiui.

Premjeras, valdančiosios koalicijos lyderis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius palaiko „darbietės“ Loretos Graužinienės kandidatūrą į Seimo pirmininkes šį postą palikus Vydui Gedvilui bei pirmajam jo pavaduotojui Vytautui Gapšiui.

„Ponia L. Graužinienė yra didžiulės patirties politikė ir manau, kad žmogui didelis išbandymas užimti tokias pareigas. Jos puikus loginis mąstymas, ir tikiuosi, kad nepasiduos intrigoms iš šalies, nes užimant atsakingas pareigas atsiranda tiek norinčių padėti, tiek nelabai gerų žmonių. Vadovui labai svarbu atrinkti komandos žmones ir tam tikrus pasiūlymus, ar jie tikrai reikalingi mūsų valstybės žmonėms“, – ketvirtadienio rytą interviu „Žinių radijui“ sakė Ministras Pirmininkas.

Klausiamas, ar nemano, kad „darbiečiai“ gali palikti valdančiąją koaliciją, A. Butkevičius kalbėjo, jog valdantieji atlaikė jau ne vieną išbandymą.

„Mes praėjome tą išbandymų mokyklą ir tikrai manau, kad tai yra pavyzdys, jog tokiais dalykais nereikia užsiimti ir nereikia jokių spaudimų, o tiesiog susitarti, priimti spendimus ir greitai toliau dirbti kartu“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Trečiadienio vakarą vykusiame neeiliniame Darbo partijos (leiboristų) tarybos posėdyje partijos pirmininkas V. Gapšys pranešė apie priimtą sprendimą pasitraukti iš Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo posto ir suspenduoti savo, kaip partijos pirmininko, įgaliojimus, kol teismuose bus baigta nagrinėti Darbo partijos byla. Solidarizuodamasis su tokiu savo pavaduotojo sprendimu apie ketinimą pasitraukti pranešė ir Seimo pirmininkas V. Gedvilas.

V. Gapšio siūlymu laikinąja partijos vadove buvo patvirtinta L. Graužinienė. Ji, kaip partijos vadovė, taip pat bus siūloma į Seimo pirmininkės postą.

Ketvirtadienio rytą Seime į neeilinį posėdį susirinko Politinė taryba.