Lietuvoje

2013.10.03 11:51

Tarsis, kas ir kaip inicijuos apkaltą N. Venckienei

Kristina Jackūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.10.03 11:51

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako, kad reikia pradėti apkaltą Seimo posėdžių nelankančiai parlamentarei Neringai Venckienei. Kaip tai daryti, parlamento vadovybė ketvirtadienį žada tartis su visomis Seimo frakcijomis.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas sako, kad reikia pradėti apkaltą Seimo posėdžių nelankančiai parlamentarei Neringai Venckienei. Kaip tai daryti, parlamento vadovybė ketvirtadienį žada tartis su visomis Seimo frakcijomis.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas po parlamento vadovybės pasitarimo paskelbė, kad reikia pradėti apkaltą Seimo posėdžiuose nesirodančiai „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnei Neringai Venckienei. Seimo valdyba remiasi Teisės departamento išvada, skelbiančia, kad jei parlamentaras ilgą laiką nesilaiko pareigos dalyvauti Seimo darbe be pateisinamų priežasčių, atsiranda pagrindas manyti, kad tokiu neveikimu jis galėjo sulaužyti priesaiką ir šiurkščiai pažeisti Konstituciją.

„Išvada padaryta, kaip ir visada, remiantis Konstitucinio Teismo praktika, Konstitucija ir Seimo statutu“, – sako Seimo Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis.

Prokurorai yra paskelbę N. Venckienės paiešką, o teisinės pagalbos prašymus išsiuntę į Jungtines Amerikos Valstijas. Seimo pirmininkas sako, kad apkalta įmanoma, net jei apkaltos komisija negalės N. Venckienės išklausyti.

„Įmanoma. Lygiagrečiai galima dar kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl išvadų, tai tą darys, bet procedūrą reikia pradėti“, – teigia Seimo Pirmininkas V. Gedvilas.

„Seimo vadovybė privalo tinkamai organizuoti Seimo darbą ir, jei kuris nors Seimo narys nesilanko darbe, tokiu atveju, kaip ir bet kurioj kitoje institucijoje, turi būti keliamas klausimas dėl tokio asmens atleidimo iš pareigų“, – tvirtina opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Seimo Pirmininkas ketvirtadienį su Seimo frakcijomis žada tartis, kas ir kaip inicijuos apkaltą.

„Gali mūsų Etikos ir procedūrų komisija vykdyti šitą procedūrą, aiškintis situaciją, priimti tam tikrus sprendimus, inicijuoti apkaltą. Gali būti ir kitas būdas – bet kuri frakcija, bet kurie Seimo nariai gali pradėti rinkti parašus ir pradėti apkaltos procedūrą“, – teigia V. Gedvilas.

N. Venckienės sutuoktinis yra perskaitęs jos viešą laišką, kuriame skelbiama, kad išvykusi parlamentarė laukianti, kad Lietuvos prokurorų iniciatyva prasidėtų ekstradicijos byla ir įtarimus nagrinėtų užsienio valstybės teismai.

Pernai spalį prokurorai yra pateikę N. Venckienei įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius – tarp jų pažeminus teismą, nevykdžius teismo sprendimo atiduoti dukterėčią motinai, pasipriešinus policijai.

Prokurorai taip pat atnaujino ikiteisminį tyrimą, kuriame yra duomenų, jog N. Venckienė galėjo organizuoti savo buvusio kolegos Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus šmeižtą. Teisėjas buvo nušautas 2009-ųjų spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.