Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.02 15:16

Terorizmo byloje teistas airis M. Campbellas Lietuvos apeliaciniame teisme švenčia pergalę

15min.lt 2013.10.02 15:16

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė galutinį sprendimą rezonansinėje baudžiamojoje byloje, kurioje airis Michaelas Campbellas buvo kaltinamas parama Airijos karinei grupuotei „Real IRA“.

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė galutinį sprendimą rezonansinėje baudžiamojoje byloje, kurioje airis Michaelas Campbellas buvo kaltinamas parama Airijos karinei grupuotei „Real IRA“.

41 metų airis M. Campbellas nepagrįstai nuteistas dėl paramos Airijos karinei grupuotei „Real IRA“. Taip trečiadienio popietę paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas.

„Esu laimingas“, – plačiai nusišypsojo išteisintasis, kurį teismas nurodė tučtuojau paleisti posėdžių salėje.

Kaip žinoma, 12 metų nelaisvės Vilniaus apygardos teisme gavęs airis apeliacinio proceso metu toliau kaltino britus provokacija ir prašė visiško išteisinimo, o prokuroras siūlė pridėti M. Campbellui prie bausmės dar 4 metus.

Apeliaciniame skunde airis akcentavo, kad nusikalstamas veikas padarė skatinamas britų ir Lietuvos specialiųjų tarnybų agentų. Tuo metu prokuratūra tikino, kad M. Campbellas veikė tik savo iniciatyva.

Kaip žinoma, M. Campbellas Lietuvoje buvo sulaikytas 2008-ųjų sausio 22-ąją, kai įsigijo didelės sprogstamosios galios sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų, didelį skaičių šaunamųjų ginklų: snaiperinį šautuvą, trotilą, granatsvaidžius, detonatorius.

Subliuškusios bylos duomenimis, airių teroristai planavo sprogdinimus Londone.

Savo ruožtu Vilniuje kelerius metus teistas Airijos pilietis, sutikęs duoti parodymus, visą laiką siekė išteisinimo ir kartojo buvęs išprovokuotas Didžiosios Britanijos slaptosios tarnybos MI-5.

Kaip pažymima naujajame nuosprendyje, teismui tenka našta paneigti gynybos argumentus apie provokavimą.

„Nėra galimybės visapusiškai išnagrinėti šią bylą“, – konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas.

Pirminis Vilniaus apygardos teismo apkaltinamasis nuosprendis yra panaikintas, o naujuoju verdiktu yra M. Campbellas išteisintas dėl visų jam pateiktų kaltinimų.

Apeliacinio teismo verdiktas įsiteisėjo iškart.

Bylą kuravęs prokuroras Gedgaudas Norkūnas po posėdžio pareiškė, kad nesutinka su Apeliacinio teismo argumentais ir išvadomis. Prokuratūra dar turi teisę teikti kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Netgi išteisintąjį nuo pat pirmos instancijos proceso gynusi advokatė Ingrida Botyrienė 15min.lt atvirai prisipažino, kad šiandien nesitikėjo tokio sėkmingo bylos posūkio. Gynėja sakė esanti dabar patenkinta, jog aukštesnės instancijos teismas pripažino, kad asmuo negali būti nuteistas už valstybės pareigūnų sukurtą nusikaltimą.

Laisvu žmogumi vėl tapęs M. Campbellas, lydimas advokatės, iš teismo rūmų išvyko į Airijos ambasadą. Jis juokėsi dar neturintis lėktuvo bilietų, tačiau sieksiąs kuo greičiau išvykti į gimtinę pas artimuosius.

I. Botyrienė prasitarė, kad tik nurimus emocijoms dėl išteisinimo su klientu aptars galimybę, kokia forma ir ar apskritai reikalauti žalos atlyginimo už nepagrįstą M. Campbello kalinimą Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi