Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Konstitucijos egzamine nepakako vien iškalti Konstituciją

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, Seime, įkalinimo įstaigose ir internete antradienį surengtame Konstitucijos egzamine visi norintys galėjo pasitikrinti savo teisines žinias.

Miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, Seime, įkalinimo įstaigose ir internete antradienį surengtame Konstitucijos egzamine visi norintys galėjo pasitikrinti savo teisines žinias.

Į Vilniaus savivaldybę kai kurie atėjusieji laikyti Konstitucijos egzamino sakė tai darantys jau septintą kartą. Tiek pat kartų rengiamas šis egzaminas. Kai kurie net darbe pasiėmę laisvadienį, kad galėtų vidurdienį pasitikrinti savo žinias.

„Išsiprašiau iš darbo, susikeičiau su kolegom grafiką, kad galėčiau šiandien ateiti“, – sakė egzamino dalyvis Liudvikas Baravykas.

Egzamine dalyvavęs Vilniaus Licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius teigė, kad kai kurie žmonės tik įsivaizduoja išmanantys konstituciją.

„Reikia ateiti ir pabandyti. Iš tiesų įsitikinti, ar tu žinai, ar įsivaizduoji, kad žinai“, – sakė mokyklos direktorius.

Egzamino dalyviams buvo išdalinti skirtingi egzamino testų variantai: teisinio išsilavinimo neturintiems ir jį turintiems ar jo siekiantiems.

Egzamino koordinatorius sako, jog stebi, kad visi egzaminą laikytų sąžiningai.

„Nė karto neteko pastebėti, kad kas nors bandytų nuo ko nors nusirašyti ar kitokiais būdais gauti kažkokių žinių. Aš visgi manau, kad čia susirenka pakankamai sąmoningi piliečiai, kurie nori išbandyti save“, – sako Valentinas Šapalas, egzamino koordinatorius Vilniaus miesto savivaldybėje.

Egzamino testuose 30 klausimų. Kad patektum į antrą etapą privalai teisingai atsakyti į 25. Užduotims skirtas laikas – 45 minutės.

„Tiesą pasakius, reikia šiokių tokių gilesnių teisinių žinių, nes keletas niuansų egzamine buvo, kur vien tik Konstitucijos tikrai neužtektų“, – sakė Vilniaus savivaldybės tarybos narys Jonas Juodka.

„Pernai laikiau teisinį išsilavinimą turinčių žmonių, bet buvo daug lengvesnis negu šis. Pernai beveik nesiruošiau, bet nesunkiai į antrą etapą patekau ir jame neblogai sekėsi, o šiemet akivaizdu, kad reikėjo ruoštis“, – sakė Konstitucijos egzamino dalyvis Artūras Medvedevas.

Spalio 15 dieną bus surengtas antrasis Konstitucijos egzamino etapas. 28 geriausiai egzamino užduotis atlikusieji spalio 29 dieną bus iškilmingai apdovanoti prezidentūroje. Taip pat nugalėtojams bus įteikti projekto partnerių prizai. Vienas iš Konstitucijos egzamino partnerių – LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.