Lietuvoje

2013.10.01 18:13

Ministrai Seimo tribūnoje teisinosi dėl vakarėlio

Liepa Želnienė, 15min.lt 2013.10.01 18:13

Antradienį krašto apsaugos ir aplinkos ministrai Juozas Olekas ir Valentinas Mazuronis Seimo tribūnoje aiškinosi dėl prieš dvi savaites Pajuosčio aerodrome vykusio aplinkosaugininkų sąskrydžio. Ministras J. Olekas pabrėžė, kad gerti alkoholio renginyje ministerija neleido, tačiau V. Mazuronis pripažino, kad jo būta.

Antradienį krašto apsaugos ir aplinkos ministrai Juozas Olekas ir Valentinas Mazuronis Seimo tribūnoje aiškinosi dėl prieš dvi savaites Pajuosčio aerodrome vykusio aplinkosaugininkų sąskrydžio. Ministras J. Olekas pabrėžė, kad gerti alkoholio renginyje ministerija neleido, tačiau V. Mazuronis pripažino, kad jo būta.

Alkoholį vartoti karinėse teritorijose draudžia Lietuvos įstatymai. Todėl J. Olekas pabrėžė, kad renginys vyko ne pačiame dalinyje, o jo apylinkėse.

„Ši teritorija nėra saugoma, ji yra atvira, nors yra senų aptvėrimų likę. (…) Alkoholio vartojimas daliniuose yra draudžiamas. Leidimo tokio mes nedavėme. Negaliu pasakyti, kiek jo ten buvo, bet esame dėkingi, kad prieš ir po renginio teritorijoje viskas buvo sutvarkyta“, – iš Seimo tribūnos sakė J. Olekas.

Pasak jo, renginiai kariniuose daliniuose nėra jokia naujovė. Esą pačios konservatorės Rasos Juknevičienės ministravimo metu karinėse teritorijose buvo rengiamos Lietuvos žurnalistų sąjungos šventės, o kartą Kazlų Rūdoje karinėje teritorijoje susirinkti leista baikeriams.

J. Olekas tvirtino, kad kariai šventės aplinkosaugininkams neruošė, o tik pastatė palapines.

„Pagal gautą prašymą mes įrengėme palapines, kad galėtų pasislėpti nuo nepalankaus oro. Toks oras tą popietę ir buvo. Biotualetų kariai nevykdė. Jie patys organizavosi programą ir maistą“, – pridūrė ministras.

Alkoholis – tik už savus?

Pats puotoje dalyvavęs aplinkos ministras V. Mazuronis tikino, kad aplinkosaugininkų sąskrydžiai rengiami jau 23 metus. Šventės tradiciją ministro pareigas eidamas pradėjo socialdemokratas Bronius Bradauskas, o jis nematęs nei reikalo, nei būtinybės ją laužyti.

V. Mazuronis tvirtino, kad šventė surengta ne iš biudžeto, o iš europinių pinigų. Vakarui išleisti 34 tūkst. litų iš Aplinkos apsaugos rėmimo fondo.

Dar 12 tūkst. esą surinko po 30 litų baliui susimetę aplinkosaugininkai. Esą būtent iš šių, o ne iš europinių pinigų, buvo pirktas alkoholis.

V. Mazuronis vardijo, kad 2009 m. iš fondo aplinkosaugininkų šventei buvo skirti 25 tūkst. litų, 2010 m. – 28 tūkst. litų, 2011 ir 2012 m. – po 30 tūkst. litų. Šios šventės vyko kaimo turizmo sodybose ir dvaruose.

Krepšinis ar seminaras?

V. Mazuronis įnirtingai aiškino, kad prie stalo svečiai buvo sukviesti tik vakare. Esą nuo 14 iki 17 val. vyko itin svarbus seminaras, nuo 17.30 val. buvo surengta kultūrinė programa, o tik vėliau prasidėjo vaišės.

„Mielieji, aš kviečiu dar kartą pažiūrėti, ką rodė žiniasklaida. Ji nerodė ir negalėjo rodyti, kaip buvo vartojamas alkoholis, nes tada, kai buvo filmuoja – apie 17–18 val. alkoholis naudojamas ir vartojamas nebuvo. (…) Jokio lėbavimo, alkoholio upių ar delikatesų kalnų, apie kuriuos kalbėjo už kadro vedantieji, nebuvo“, – tvirtino ministras, pridurdamas, kad išvažiuodamas iš baliaus 21 val. nematė nė vieno girto, skirtingai nei „pono Masiulio kolega, kuris vidury dienos po visą Europą akivaizdžiai girtas blaškosi“.

Tiesa, čia pat besiteisinantis ministras užkliuvo pareiškęs, kad negalėjo neleisti aplinkosaugininkams žiūrint Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynes neišgerti bokalo alaus.

„Kultūrinės programos metu dalis žiūrėjo ir krepšinį. Nežinau, kaip būčiau atrodęs, jeigu ten stovint prie didelio ekrano žmones sudrausčiau laikančius taurę alaus“, – teigė jis, pamiršęs, kad tądien krepšinio rungtynės vyko būtent „seminaro“ metu – 15.30 val.

Grasina interpeliacijomis

Savo ruožtu konservatoriai vis tiek piktinosi aplinkosaugininkų sąskrydžiu. „Išsisukinėjimas ir demagogija“, – taip ministrų pasisakymus įvertino buvusi krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

Agentūrai BNS R. Juknevičienė po ministrų pasiteisinimų teigė, jog bus svarstoma galimybė dėl pobūvio su alkoholiu Pajuosčio karinio aerodromo teritorijoje surengti interpeliaciją J. Olekui ir V. Mazuroniui.

„Šiurkščiai pažeistas Alkoholio kontrolės įstatymas, karinėse teritorijose alkoholį vartoti draudžiama, o tai yra karinė teritorija, kitas dalykas, renginys buvo viešas, o viešuose renginiuose įstatymai irgi draudžia vartoti stiprų alkoholį. Nuslėpė J. Olekas, kad buvo įdarbinti kariai, kas, manau, yra visai neleistina, ne tik buvo statomos palapinės, bet ir įrenginėjami praustuvai, maskuojančios užuolaidos, transportas buvo skiriamas“, – po ministrų pasisakymų Seime antradienį žurnalistams sakė R. Juknevičienė.

„Manau, kad turėtumėm galimybę surengti interpeliaciją, todėl, kad buvo šiurkščiai pažeisti įstatymai, o ministrai yra prisiekę laikytis įstatymų, matysime, kaip bus svarstoma“, – sakė konservatorė.

Pasak jos, interpeliacijos iniciatyvos nekiltų, jei ministrai būtų pripažinę kaltę ir atsiprašę.

„Viskas būtų pasibaigę apklausinėjimu, jei ministrai būtų pasakę – buvo padaryta klaida. Dabar mes turime pamąstyti. Jie to nepripažįsta, ir, atrodo, sudaro įspūdį, kad pažeidinėti įstatymus leidžiama“, – kalbėjo R. Juknevičienė.