Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.01 15:21

R. Šadžius: priėmus biudžetą, bus peržiūrėtas valstybės tarnautojų skaičius

BNS 2013.10.01 15:21

Patvirtinus 2014 metų valstybės biudžetą, Vyriausybė peržiūrės etatų valstybės tarnyboje skaičių, žada finansų ministras.

Patvirtinus 2014 metų valstybės biudžetą, Vyriausybė peržiūrės etatų valstybės tarnyboje skaičių, žada finansų ministras.

„Paruoštų sprendimų šiai minutei nėra. (...) Mintis yra ant Vyriausybės stalo. Reikia iš tiesų pasižiūrėti, ar ne per daug viešajam sektoriuje turime darbuotojų. Ta diskusija vyks – galvojame po biudžeto patvirtinimo toliau peržiūrėti valstybės tarnautojų funkcijas“, – Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijoje antradienį sakė R. Šadžius.

Pasak ministro, 2014 metų pradžia tokiam darbui – tinkamiausias laikas, nes sumažės darbų dėl Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai - nebeliks daug funkcijų ir didesnio valstybės tarnautojų poreikio.

Tačiau jis nemano, kad valstybės tarnautojų mažinimas leistų žymiai sutaupyti: „Nekviesčiau to traktuoti kaip labai rimto taupymo šaltinio“.

„Etatų mažinimas bet kokioje institucijoje reiškia ne tik funkcijų perskirstymą, bet ir žmonių atleidimą bei pasirūpinimą, kur tie žmonės eis toliau. Turiu pripažinti, kad žmonės iš viešojo sektoriaus pastaruoju metu nėra privačiame sektoriuje laukiami, o tai savotiška problema“, – parlamentarams sakė finansų ministras.

Liberalsąjūdiečiai siūlo nuo kitų metų 5 proc. mažinti valstybės tarnautojų skaičių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi