Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.01 11:08

A. Butkevičiaus vadovaujamoje Vyriausybėje – šeši milijonieriai

BNS 2013.10.01 11:08

Socialdemokratų lyderio premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamoje Vyriausybėje šešių ministrų šeimos turtai viršija milijoną litų, rodo paskelbtos praėjusių metų pajamų ir turto deklaracijos.

Socialdemokratų lyderio premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamoje Vyriausybėje šešių ministrų šeimos turtai viršija milijoną litų, rodo paskelbtos praėjusių metų pajamų ir turto deklaracijos.

Valdančiosios Darbo partijos deleguoti du ministrai pretenduoja ir į turtingiausiojo, ir į kukliausius turtus deklaravusiojo titulus. Kultūros ministras „darbietis“ Šarūnas Birutis su žmona valdo didžiausius turtus iš visų ministrų kabineto narių – apie 4 mln. litų. Tuo metu Darbo partijos deleguotas žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna turi sukaupęs mažiausiai turto palyginus su kitais Vyriausybės nariais – jo šeimos turtas siekia 83 tūkst. litų.

Kultūros ministro Š. Biručio deklaruotinas turtas įvertintas 1,7 mln. 353 litais, jis taip pat turi 618 tūkst. litų santaupų. Jo žmonos turtas siekia 1 mln. 328 tūkst. litų, piniginės lėšos – 328 tūkst. litų. Š. Birutis taip pat yra suteikęs daugiau nei 3 mln. litų paskolų.

Lenkų rinkimų akcijos deleguoto energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus šeimos turtas siekia 2 mln. 628 tūkst. litų. J. Neverovičius nurodo turįs deklaruotino turto už 721 tūkst. litų, piniginių lėšų – 259 tūkst. litų. Jo sutuoktinė Česlava Danovska deklaravusi turto už 1 mln. 636 tūkst. litų, piniginių lėšų – 10 tūkst. litų.

Energetikos ministro šeima nurodo paėmusi paskolų, kurių bendra suma siekia apie 929,5 tūkst. litų.

Krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas deklaracijoje nurodo, kad jo ir sutuoktinės turtas siekia 1 mln. 290 tūkst. litų.

Socialdemokratų deleguotas teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir jo žmonos turtas siekia 1 mln. 593 tūkst. litus. J.Bernatonio deklaruotiną turtą sudaro 672 tūkst. litų, taip pat jis turi 248 tūkst. litus santaupų. Ministro sutuoktinė deklaruoja 670 tūkst. litų turto.

Užsienio reikalų ministras socialdemokratas Linas Linkevičius deklaruoja turįs 1 mln. 20 tūkst. litų vertės turto ir 54 tūkst. litų santaupų. Jo žmona deklaruoja turto ar santaupų neturinti. Be to, diplomatijos vadovas nurodo paėmęs paskolų, kurios siekia 709 tūkst. litų.

Tvarkos ir teisingumo atstovo vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko su žmona turimo turto vertė siekia 1 mln. 432 tūkst. litų. Ministras deklaravo 467 tūkst. litų turto ir 216 tūkst. litų santaupų. Jo žmonos Violetos Barakauskienės turtas įvertintas 566 tūkst. litų, santaupos siekia 182 tūkst. litų.

Tuo metu premjero A. Butkevičiaus ir jo žmonos turto vertė nesiekia milijono, sudaro 974 tūkst. litų. Premjeras nurodo turįs 333 tūkst. litų deklaruotino turto ir 277,5 tūkst. litų santaupų. Jo žmona turi 281 tūkst. litų turto ir 82 tūkst. litų santaupų. A.Butkevičius taip pat nurodo gavęs 311, 4 tūkst. litų paskolą.

Švietimo ir mokslo ministras „darbietis“ Dainius Pavalkis ir jo žmona turi 876 tūkst. litų turto. Ministras taip pat turi 133 tūkst. litų paskolą. Darbo partijos deleguota Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir jos vyras deklaruoja turį turto už 623 tūkst. litų.

Sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis deklaravo turintis 636 tūkst. litų vertės turto. Ministras deklaruoja 516 tūkst. litų esąs paskolinęs ir turįs 573 tūkst. litų paskolą.

Aplinkos ministras „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis ir jo žmona turi 592 tūkst. litų turto.

Susisiekimo ministras socialdemokratas Rimantas Sinkevičius su žmona deklaravo 539 tūkst. litų vertės turtą.

Finansų ministras socialdemokratas Rimantas Šadžius su žmona turi 329 tūkst. litų verto turto. Socialdemokratų deleguoto ūkio ministro Evaldo Gusto ir jo žmonos turto vertė – 294 tūkst. litų.

Kukliausius turtus nurodo turintis Darbo partijos deleguotas žemės ūkio ministras V. Jukna, kuris deklaravo turįs 83 tūkst. litų turto. 8 tūkst. sudaro deklaruotinas turtas, 75 tūkst. litų – santaupos. Jo žmona deklaruoja turto neturinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi