Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: kategoriški sprendimai teisėsaugos sistemoje nereikalingi

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT Radijo naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Socialdemokratų frakcija dėl Generalinės prokuratūros ataskaitos Seime dar nėra apsisprendusi, LRT radijui sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratų frakcija dėl Generalinės prokuratūros ataskaitos Seime dar nėra apsisprendusi, LRT radijui sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Dėl prokuratūros ataskaitos Seime dar nėra apsispręsta, šiandien kaip tik frakcijoje šitas klausimas bus svarstomas“, – teigia A. Butkevičius.

Seimas antradienį planuoja antrą kartą svarstyti nutarimo projektą, kuriuo siūloma nepritarti Generalinės prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai.

A. Butkevičiaus manymu, kritika, išsakyta generalinio prokuroro Dariaus Valio atžvilgiu, yra teisinga.

„Generalinis prokuroras buvo atėjęs į frakciją [...] ir išsakė tam tikras mintis, kad per tą trumpą laikotarpį, reforma, kurią jis pradėjo įgyvendinti, dar nėra baigta, dėl reformos įgyvendinimo jis susilaukė didžiulio pasipriešinimo“, – sako Ministras Pirmininkas.

Kategoriški sprendimai teisėsaugos sistemoje, A. Butkevičiaus nuomone, nereikalingi.

„Parlamentinė kontrolė yra reikalinga, bet, manau, nereikėtų iš karto priimti labai stiprių, kategoriškų sprendimų, visuomenėje sukeliant didžiulį nepasitikėjimą teisėsaugos sistema“, – tvirtina Vyriausybės vadovas.

Pavasarį Seimas sukritikavo generalinio prokuroro veiklą ir ataskaitai nepritarė. D. Valys prokuratūros pertvarką įvardija kaip vieną didžiausių pasiekimų. 

Populiariausi

Kęstutis Vitkus
5

Lietuvoje

2021.04.19 10:19

Mirė garsus chirurgas Kęstutis Vitkus

atnaujinta 12.48
5
Radviliškio mero rinkimai
10

Lietuvoje

2021.04.19 13:28

Po Konstitucinio Teismo sprendimo – merų raginimas keisti Konstituciją

Šimašius: nebalsavau už šį įstatymą; atnaujinta 15.40
10