Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas vėl spręs, ar pritarti prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai

ELTA2015.09.08 13:45

Antradienį Seimas ketina grįžti prie prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitos svarstymo.

Antradienį Seimas ketina grįžti prie prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitos svarstymo.

Birželio pabaigoje Seimas nepritarė šiam dokumentui ir pavedė jį tobulinti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui.

Šio komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas antradienį ketina pateikti Seimui nutarimo projektą, kuriame siūloma nepritarti generalinio prokuroro Dariaus Valio pateiktai ataskaitai, „atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitoje pateikti duomenys ir vertinimai yra deklaratyvūs ir neatspindi realios padėties prokuratūros institucijai atliekant valstybės pavestas funkcijas“.

Nutarimo projekte siūloma nustatyti prokuratūros 2013–2016 metų prioritetines veiklos kryptis. Siūloma stiprinti baudžiamąjį persekiojimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų; organizuotų grupių ir nusikalstamų susivienijimų padarytų nusikaltimų; vaikų seksualinio išnaudojimo; neteisėto praturtėjimo ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo; nusikalstamų veikų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui; kontrabandos, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Nutarimo projekte siūloma stiprinti kriminalinės žvalgybos veiksmų teisėtumo kontrolę ir koordinavimą. Tarp prioritetų yra ir viešojo intereso gynimas valstybės teisių ir teisėtų interesų gynimo srityje; vaiko teisių ir teisėtų interesų gynimo srityje; baudžiamojo proceso procedūrų supaprastinimas. Nutarimo projekte kalbama ir apie prokuratūros administravimo tobulinimą, išteklių (žmogiškųjų, finansinių, infrastruktūros) efektyvesnį valdymą.

Kaip ELTA jau skelbė, birželio 25 d. Seimas, išklausęs generalinį prokurorą D. Valį, nepritarė prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai. Už Seimo nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitos“ po pateikimo balsavo 31 Seimo narys, prieš buvo 28, susilaikė 32 parlamentarai.

Nepritarus po pateikimo, parlamentarai pavedė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui tobulinti šį projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt