Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.30 18:48

Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl K. Bobelio mirties

ELTA 2013.09.30 18:48

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pareiškė užuojautą dėl aktyvaus lietuvių išeivijos veikėjo, buvusio Seimo nario Kazio Bobelio mirties.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas pareiškė užuojautą dėl aktyvaus lietuvių išeivijos veikėjo, buvusio Seimo nario Kazio Bobelio mirties.

„Kazys Bobelis pasižymėjo išskirtiniu aktyvumu išeivijoje. Keletą kadencijų dirbdamas Lietuvos Respublikos Seime jis pelnė Lietuvos žmonių pagarbą bei pasitikėjimą. Politikas ne tik energingai kūrė ir puoselėjo tarptautinius ryšius bei diplomatiją Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, bet ir visuomet įsiklausydavo ir išgirsdavo paprastų žmonių problemas. Kazys Bobelis mūsų atmintyje išliks kaip energingas, patriotiškas ir nuoširdus žmogus“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentė pareiškė užuojautą šeimai ir artimiesiems.

Nuoširdžią užuojautą dėl buvusio ilgamečio Seimo nario, daktaro Kazio Bobelio, mirties Velionio šeimai, artimiesiems, visiems, kam ši netektis yra skaudi ir liūdna, pareiškė ir Seimo Pirmininkas V. Gedvilas.

Seimo vadovo žodžiais, Lietuva neteko iškilios, visame pasaulyje žinomos asmenybės. Pasak V. Gedvilo, nors išeivijoje K. Bobelis turėjo geras gyvenimo sąlygas, tačiau, vykdydamas tėvų valią, grįžo į Lietuvą ir jai ištikimai tarnavo.

„Jis buvo tikras demokratas, išauklėtas Vakarų kultūros dvasia ir nepraradęs tėvų įkvėptos gimtosios žemės meilės. Puikiai suprasdamas šiuolaikinį Vakarų pasaulį, diplomatijos vingrybes, žmonių psichologiją, jis sėkmingai stiprino mūsų šalies saitus su užsieniu“, – pabrėžiama Seimo vadovo užuojautoje.

V. Gedvilas primena, kad K. Bobelis buvo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, Užsienio ir Europos reikalų komitetų narys. „Turėdamas didelę diplomatinio darbo patirtį kaip įvairių Lietuvos delegacijų vadovas ar narys, jis sėkmingai gynė Lietuvos reikalus tarptautinėse konferencijose bei kituose renginiuose“, – sako V. Gedvilas.

Seimo Pirmininkas primena dar vieną išskirtinį parlamentaro K. Bobelio bruožą: savo atlyginimą jis skiria labdarai ir vargšams remti. Be to, dažnai atlikdavo sunkias ir sudėtingas operacijas Vilniaus universitetinėje Antakalnio ligoninėje.

„Gausybė apdovanojimų, kuriuos yra gavęs daktaras K. Bobelis, puikiai iliustruoja jo, kaip neeilinio politiko, mediko ir piliečio, gyvenimo kelią ir pasiekimus. Jo mirtis – didelė netektis mums visiems“, – teigia V. Gedvilas.

Kazys Bobelis už nuopelnus Lietuvos laisvės kovoje apdovanotas Vyčio Kryžiaus II laipsnio ordinu ir Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi