Lietuvoje

2013.09.30 10:11

Nuteisti pažymą dėl tariamo tvirkinimo išdavę Kauno pareigūnai

BNS 2013.09.30 10:11

Panevėžio miesto apylinkės teismas pirmadienį kaltais dėl tarnybos pareigų neatlikimo pripažino pažymą apie tariamą Drąsiaus Kedžio dukters tvirkinimą išdavusius du Kauno policijos pareigūnus.

Panevėžio miesto apylinkės teismas pirmadienį kaltais dėl tarnybos pareigų neatlikimo pripažino pažymą apie tariamą Drąsiaus Kedžio dukters tvirkinimą išdavusius du Kauno policijos pareigūnus.

Nuosprendžiu du Kauno policijos komisariato pareigūnai – Kauno miesto Panemunės policijos komisariato buvęs viršininkas Egidijus Kuckailis ir to paties komisariato tyrėja Rasa Kairienė – nubausti baudomis po 4 tūkst. 940 litų.

Pasak Panevėžio apygardos prokuratūros pranešimo, teismas iš dalies patenkino ir nukentėjusiosios Laimutės Stankūnaitės civilinį ieškinį bei priteisė jai 40 tūkst. litų neturtinės žalos.

Pareigūnų išduotoje pažymoje buvo rašoma, esą vaikas buvo tvirkinamas artimųjų namuose.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2008 metų gruodžio 19 dieną R. Kairienė ir E. Kuckailis kauniečiui D. Kedžiui neteisėtai išdavė pažymą, jog jo mažametė dukra buvo prievartaujama. Vėliau, remiantis šia pažyma, Kauno miesto apylinkės teismas iš moters atėmė dukrą. Ją laikinai globojo D. Kedžio sesuo, mergaitės teta, tuometinė Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė. Kėdainių rajono apylinkės teismas nusprendė N. Venckienės globotą mergaitę perduoti motinai L. Stankūnaitei. Vykdydama teismo sprendimą, teisėsauga mergaitę motinai perdavė pernai gegužės 17 dieną.

Panevėžio apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Roberto Diksos teigimu, šioje byloje atskleistos nusikalstamos veikos parodo, kaip svarbu nepažeisti tarnybos reikalavimų ir kokių pasekmių galima sulaukti dėl netinkamo jų atlikimo.

Ši baudžiamoji byla teisme nagrinėjama jau dvejus metus, nes teismo posėdžius nuolat tekdavo atidėti dėl įvairių priežasčių – susirgusių kaltinamųjų arba advokatų, pasikeitusių gynėjų.

Valstybės kaltintojas kaltinamiesiems siūlė po 7 tūkst. 800 litų, dydžio baudas ir atimti teisę dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Baudžiamasis kodeksas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, dėl neatsargumo neatlikusiam savo pareigų ar jas atlikusiam netinkama, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Bylos dėl tariamos pedofilijos procesas teismuose yra galutinai baigtas – velionis Andrius Ūsas yra visiškai išteisintas dėl vaiko tvirkinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.