Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.28 15:39

Į Kauną vėl atkeliavo Derliaus šventė

ELTA 2013.09.28 15:39

Visą savaitgalį Kauno centre bei Senamiestyje vyksta penktadienį prasidėjusi Derliaus šventė. Su dainomis ir šokiais bei, žinoma, su svarbiausiu savo akcentu – muge.

Visą savaitgalį Kauno centre bei Senamiestyje vyksta penktadienį prasidėjusi Derliaus šventė. Su dainomis ir šokiais bei, žinoma, su svarbiausiu savo akcentu – muge.

Čia karaliauja ūkininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, aludariai, kalviai. Čia galima nusipirkti natūralių kaimiškų produktų, savo akimis pamatyti, kaip atrodo senieji lietuviški amatai – kaip veliama vilna, drožiamas medis, audžiamos juostos.

Šventės organizatoriai iš Žemės ūkio rūmų teigia, jog ji jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Šventė skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus. Šių metų mugės globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiemet Derliaus šventė turi kelis įdomius akcentus. Pirmiausia – tai Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) narių surengta mugė. Organizacijos – ŽŪR narės – pakviestos Kaune pristatyti savo veiklą, narių pasiekimus. Daug dėmesio šventėje skiriama jaunimui –žemdirbiškų specialybių studentams ir moksleiviams, jauniesiems ūkininkams. Taip pat tęsiama kilimų iš rudens gėrybių konkurso tradicija – spalvingus kilimus pins aukštųjų ir profesinių mokyklų žemdirbiškų specialybių studentai.

Išskirtinė šventės dalis – Lietuvos rajonų „kiemeliai“, kuriuose prisistato visų Lietuvos regionų savivaldybės. Jos mugės „kiemeliuose“ įkurdino prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, jaunimo atstovus.

Šventės dalyviai linksmins kauniečius bei svečius didžiojoje scenoje, kuri sumontuota prie Kauno miesto savivaldybės. Šeštadienį ir sekmadienį čia vyks koncertai, žaidimai, liaudies amatų demonstravimas ir pamokėlės, konkursai bei atrakcijos.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi