Lietuvoje

2013.09.27 18:00

A. Butkevičius: apie Prezidento rinkimus dar negalvoju

ELTA 2013.09.27 18:00

Žiniasklaidai paskelbus, kad politinėje kovoje dėl Prezidento posto lygiavertis varžovas dabartinei šalies vadovei būtų Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, pats Ministras Pirmininkas sako, jog Socialdemokratų partija dar turės nueiti netrumpą vidinių diskusijų kelią, kad apsispręstų, kas iš jos lyderių bus keliamas kandidatų artėjančiuose Prezidento rinkimuose.

Žiniasklaidai paskelbus, kad politinėje kovoje dėl Prezidento posto lygiavertis varžovas dabartinei šalies vadovei būtų Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, pats Ministras Pirmininkas sako, jog Socialdemokratų partija dar turės nueiti netrumpą vidinių diskusijų kelią, kad apsispręstų, kas iš jos lyderių bus keliamas kandidatu artėjančiuose Prezidento rinkimuose.

„Šiuo metu mano veiklos prioritetas – sėkmingas Vyriausybės darbas, žmonėms duotų pažadų vykdymas. Apie rinkimus dar negalvoju, ir šiuo klausimu nebuvo rimtesnės diskusijos su partijos bičiuliais. Todėl bet kokios kalbos apie mano galimą kandidatavimą Prezidento rinkimuose yra ankstyvos. Sprendimas bus priimtas kitų metų pradžioje įvyksiančiame Socialdemokratų partijos suvažiavime“, – sako A. Butkevičius.

Premjero teigimu, iki to laiko bet kokie svarstymai šia tema yra tik spėlionės.

Portalas lrytas.lt penktadienį pranešė, kad jam pavyko gauti Socialdemokratų partijos rinkimų strategijos projektą. Tame dokumente kairieji atvirai prabilo apie įtampą tarp Vyriausybės ir Prezidentūros, santykius su Darbo partija ir būsimų rinkimų strategiją.

„Susipažinus su socialdemokratų rinkimų strategijos projektu, lieka mažai abejonių, kad politinėje kovoje D. Grybauskaitę nukauti bandys A. Butkevičius. Kairiųjų strategai pabrėžia – dabartinis Premjeras yra vienintelis lygiavertis varžovas.

Be to, jo rinkiminė kampanija būtų pigesnė nei kitų kandidatų. Juk Vyriausybės vadovas sulaukia daug žiniasklaidos dėmesio, o tarnybinė padėtis leidžia daryti įtaką visuomenės nuomonei.

Socialdemokratai neabejoja, kad Prezidento rinkimų lyderė yra D. Grybauskaitė. Tai esą rodo ne tik dideli šalies vadovės reitingai. Kairiųjų strategai teigia, kad Prezidentė jau dabar pradėjo rinkiminę kampaniją. Tai padidins įtampą tarp Vyriausybės ir S. Daukanto aikštės.

Lietuvą valdanti partija įvardijo dar penkis lyderius, kurie galėtų būti alternatyva A. Butkevičiui. Tai: sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Taip pat Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis“, – rašo lrytas.lt.