Naujienų srautas

Lietuvoje2013.09.27 11:58

Prokuratūra: sudegusioje Tytuvėnų bažnyčioje suveikusi gaisro signalizacija buvo išjungta

LRT.lt 2013.09.27 11:58

Pragaištingo Tytuvėnų bažnyčios gaisro galėjo būti išvengta. Prokuratūra nustatė, kad gaisro išvakarėse buvo suveikusi priešgaisrinė signalizacija, tačiau buvęs „Tytuvėnų piligrimų centro“ vadovas ne ieškojo gaisro židinio ir kvietė ugniagesius, o tiesiog išjungė signalizaciją.

Pragaištingo Tytuvėnų bažnyčios gaisro galėjo būti išvengta. Prokuratūra praneša nustačiusi, kad gaisro išvakarėse buvo suveikusi priešgaisrinė signalizacija, tačiau buvęs „Tytuvėnų piligrimų centro“ vadovas ne ieškojo gaisro židinio ir kvietė ugniagesius, o tiesiog išjungė signalizaciją.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl praėjusiais metais Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno palėpėje kilusio gaisro, kuomet sudegė pastato stogas ir 60 eksponatų, o parapijai padaryta daugiau nei 6, 4 mln. litų žala.

Kaltinimai tarnybos pareigų neatlikimu ir dėl neatsargumo didelės kultūrinės reikšmės turinčių vertybių sunaikinimu ir sugadinimu, pateikti buvusiam viešosios įstaigos „Tytuvėnų piligrimų centras“ vadovui Pranui Jurkaičiui.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ir prokurorai nustatė, kad palėpėje kilusio gaisro priežastis buvo netinkamai eksploatuojamas joje įrengtas kieto kuro katilų dūmtraukis, kuriam įkaitus užsidegė medinės stogo konstrukcijos.

Pasak prokurorės Deimantės Banaitienės, tyrimo metu buvo tiriamos įvairios įvykio versijos, tarp kurių – ir bažnytinių vertybių vagystė, tačiau gautos ekspertų išvados tai paneigė.

Dėl gaisro padarytos žalos ir jos atstatymo darbams atlyginti Kultūros paveldo departamentas pareiškė 11, 6 mln. litų civilinį ieškinį.

Baudžiamąją bylą, kurią sudaro dešimt tomų tyrimo metu surinktų dokumentų, nagrinės Kelmės rajono apylinkės teismas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10